Global delivery available, check it now! sklep@noze-swiata.pl   733-790-707, 882-320-094

Balisong / Motylkowe

Nóż Kershaw Lucha blackwash Balisong (5150BW)

5150bw

Nowość

629,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Kryterium wyszukiwania

Rodzaj staliSandvik 14C28N
Długość ostrzaPowyżej 110mm
Materiał rękojeściStal nierdzewna
Rodzaj blokadyBali-Song® z T-latch
Rodzaj ostrzaGładkie

Pełny opis

Kershaw Lucha 5150BW to profesjonalny balisong wyposażony w doskonale wyważoną głownię ze szwedzkiej stali 14C28N, podwójne łożyska kulkowe KVT oraz efektownie wykończoną rękojeść.

Szwedzka stal nierdzewna
Klingę o długości 117 mm wykonano ze szwedzkiej stali nierdzewnej 14C28N hartowanej w przedziale 58-60 HRC. Stal 14C28N z uwagi na wysoką czystość stopu wyróżnia się wysoką twardością, odpornością na korozję oraz co ważne dla użytkownika, długim utrzymywaniem ostrości roboczej.

Smukła klinga o profilu clip-point ma matowe wykończenie metodą stonewashed (kąpiel w kamieniach ściernych), która skutecznie maskuje wszelkie zarysowanie lub wytarcia głowni powstałe podczas użytkowania.

Dzięki zastosowaniu wklęsłego szlifu oraz krawędzi tnącej o wyraźnie zaokrąglonym brzuchu nóż ma wspaniałe właściwości tnące, a ostrze nie klinuje się w materiale. Grubość klingi w najszerszym miejscu wynosi 4 mm, dzięki czemu ten efektowny „motylek” jest także pełnowartościowym nożem do codziennych zadań.

Idealny balans
Klinga rozszerza się w środowej części, zwiększając w ten sposób jej ciężar oraz zapewniając lepsze wyważenie podczas obrotów. Pomimo znacznych rozmiarów (długość całkowita 260 mm) i pełnej stalowej konstrukcji nóż waży niecałe 170 g, dlatego jego codzienne przenoszenie nie jest uciążliwe.

Łożyska KVT
Swoją wyjątkową płynność i dynamikę działania, nóż zawdzięcza osadzeniu trzpieni ramion na łożyskach kulkowych KVT. Pozwala na to na bardzo łatwe i szybkie wykonywanie trików oraz niezwykle komfortowe użytkowania noża na co dzień.

Stalowa rękojeść
Kershaw Lucha 5150 ma doskonale wyprofilowane ramiona z piaskowanej stali nierdzewnej. Skośnie ścięte kontury oraz polerowane krawędzie powodują, że zabawa tym nożem to czysta przyjemność. Trzpień blokady ma zaokrągloną głowicę oraz pin zapobiegający kontaktowi z ostrzem.

DANE TECHNICZNE:
Profil głowni: Clip Point
Twardość stali [HRC]: 58-60
Typ blokady ostrza: Bali-Song® z T-latch
Typ stali: nierdzewna - Sandvik 14C28N wykończenie black stonewashed
Materiał okładzin: metal - stal nierdzewna wykończenie black stonewashed
Typ szlifu: płaski 
Długość całkowita [mm]: 260
Długość głowni [mm]: 117
Długość po złożeniu [mm]: 150
Grubość głowni [mm]: 4
Masa [g]: 168
Producent: Kershaw, USA

Opinie

Napisz opinię

Nóż Kershaw Lucha blackwash Balisong (5150BW)

Nóż Kershaw Lucha blackwash Balisong (5150BW)

Napisz opinię

Proponowane akcesoria

30 innych produktów w tej samej kategorii