Global delivery available, check it now! sklep@noze-swiata.pl   733-790-707, 882-320-094

Główna

Nasze sklepy

Nasze sklepy

DEFCON5.pl KRAKÓW ul.Nadwiślańska 11 (wejście od ul. Piwnej)

Latarka diodowa Fenix E18R

Fenix E18R

Nowość

255,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Pełny opis

Fenix E18R to kompaktowa latarka codziennego użytku o potężnym strumieniu światła 750 lumenów oraz możliwości ładowania akumulatora za pomocą magnetycznego gniazda USB.

Fenix E18R to „starszy brat” modelu E16, który odniósł duży sukces rynkowy, za sprawą ogromnej funkcjonalności i wygody użytkowania.

Tubus latarki wykonano z anodowanego aluminium lotniczego, co gwarantuje wysoką wytrzymałość na uszkodzenia oraz solidność konstrukcji. Dzięki poprzecznemu moletowaniu powierzchni, latarka nie wyślizguje się z dłoni, a jej chwyt jest dobrze wyczuwalny. Latarka mierzy zaledwie 60 mmm, z baterią waży około 50 g, dlatego może nam stale towarzyszyć w codziennej aktywności.

Źródłem światła jest dioda nowej generacji Cree XP-L HI, emitująca maksymalny strumień światła 750 lumenów na dystansie aż 136 m (parametry przy zasilaniu akumulatorem 16340). Neutralna barwa światła nie męczy oczu, zapewnia bardziej naturalne oddawanie kolorów oraz lepszą widoczność detali. W latarce zastosowano zmodyfikowaną soczewkę kolimacyjną o grubości zaledwie 3 mm oraz reflektor orange peel, które powodują, że strumień światła jest równomiernie rozproszony i wydajnie oświetla obszar na dystansie do 136 m, co stanowi doskonały rezultat w przypadku latarki o tak niewielkich rozmiarach.

Użytkownik ma do dyspozycji 4 tryby pracy światła stałego oraz tryb błyskowy (strobo). Wszystkie czynności związane z obsługą latarki tj. włączaniem, wyłączaniem oraz zmianą trybów obsługiwane są za pomocą jednego bocznego przycisku, wykonanego ze stali nierdzewnej. Przed przypadkowym włączeniem latarki podczas transportu, chroni podwójne zabezpieczenie tj. blokada przycisku (aktywowana szybkim podwójnym kliknięciem) oraz metalowy klips, który po obróceniu uniemożliwia aktywację latarki.

Fenix E18R może być zasilany za pomocą jednorazowej baterii CR123 lub ładowalnego akumulatora 16340, który zapewnia lepsze parametry świecenia oraz minimalizuje koszty związane z eksploatacją latarki.

Dużą innowację stanowi możliwość ładowania akumulatora (bez wyciągania z latarki) za pomocą portu USB oraz magnetycznego kabla. Po zbliżeniu magnetycznego kabla do gniazda wtyczka zostaje automatycznie podpięta do portu. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, chroni port i kabel przed uszkodzeniem mechanicznym (wyszarpnięcie) oraz wyklucza konieczność każdorazowej kontroli czy wtyczka została prawidłowo podpięta.

Dzięki zastosowaniu klipsa latarkę można łatwo zamocować na pasie, plecaku, a także na daszku czapki w roli improwizowanej czołówki. Funkcjonalność urządzenia zwiększa wbudowany w tylnej części magnes, który pozwala na mocowanie latarki do stalowych elementów. W rezultacie nasze ręce pozostają wolne, umożliwiając nam wykonywanie innych czynności wymagających użycia dwóch rąk.

W latarce E18R znajduje się także diodowy wskaźnik poziomu baterii, zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz odwróconą polaryzacją. Latarka ma wysoką klasę szczelności IP68, jest zatem odporna na pełne zanurzenia wodzie na głębokości 2 m oraz upadek z wysokości 1 m.

Fenix E18R to kompaktowa latarka o wydajnym strumieniu światła, łącząca wysoką funkcjonalność, poręczność oraz nowoczesny design, który przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi „światełek”.

DANE TECHNICZNE:

 
Ilość trybów
5
 
Maks. czas pracy [h min]
70
 
Maks. strumień świetlny [lm]
750
 
Maks. zasięg [m]
136
Podwójny strumień światła (Dual Distance Beam System)
brak
 
Typ diody
biały: Cree XP-L HI
Żywotność diody
do 50 000 h
Klasa szczelności IP
IP68 
Akceptowalny typ ogniwa
baterie jednorazowe (pierwotne) ,
akumulator wielokrotnego użytku (wtórne)
Zasilanie
16340 × 1 ,
CR123A × 1 
Źródło zasilania
port micro USB
Kolor
czarny
Maks. światłość [cd]
4660
Materiał obudowy
duraluminium anodyzowane
 
Odporność na upadek [m]
2
Długość całkowita [mm]
60
Masa [g]
33,3
Średnica głowicy [mm]
21
Średnica korpusu [mm]
20
Elementy zestawu latarki
akumulator Fenix ARB-L16 (16340; 700 mAh; 3,6 V; Li-ion) ×1 ,
kabel USB ,
krótka opaska na rękę (smyczka) (lanyard) ,
zapasowy o-ring ×2 (zapasowe uszczelki)
Producent
Fenixlight Limited, Chiny
Seria
E
EAN
6942870306087
Symbol dostawcy
E18R

Opinie

Napisz opinię

Latarka diodowa Fenix E18R

Latarka diodowa Fenix E18R

Napisz opinię

Proponowane akcesoria

30 innych produktów w tej samej kategorii