Global delivery available, check it now! sklep@noze-swiata.pl   733-790-707, 882-320-094

Główna

Nóż Benchmade 5700SGY-1 Auto Presidio II

BM5700SGY-1

Nowość

959,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Kryterium wyszukiwania

Rodzaj staliCPM-M4
Długość ostrza80-109mm
Materiał rękojeściAluminium
Rodzaj blokadyAxis lock
Rodzaj ostrzaZąbkowane / Gładkie (combo)

Pełny opis

Benchmade 5700SGY-1 Auto Presidio II to automatyczna wersja kultowego noża taktycznego, wyposażona w częściowo ząbkowaną głownię z węglowej stali CPM-M4, okładziny z aluminium 6061-T6, oraz 2 blokady.

Stal klasy premium

Głownię drop-point o długości 94 mm wykonano z wysokowęglowej stali narzędziowej CPM-M4 hartowanej do twardości aż 62-64 HRC. Dzięki dużej zawartości molibdenu, wanadu i wolframu wysoki poziom węgla został równoważony, co wpływa na doskonałe utrzymywanie ostrości i ogromną twardość. Wybierając nóż z twardej wysokohartowanej stali, warto zaopatrzyć się w ostrzałkę diamentową, ponieważ ostrzenie z wykorzystaniem standardowej osełki ceramicznej może być bardzo pracochłonne i mało efektywne. Głownię pokryto matowo-czarną powłoką, która częściowo chroni ostrze przed zarysowaniem oraz nadaje taktycznego wyglądu.

Ostrze typu combo

Idealnie ostra krawędź tnąca, mocny sztych oraz szlif wklęsły zapewniają agresywne cięcie, oraz dobrą penetrację. Częściowo ząbkowane ostrze ułatwia cięcie twardych (np. plastik i kości) oraz włóknistych materiałów (liny, pasy, taśmy). Ostrza typu combo (połączenie gładkiej i ząbkowanej krawędzi tnącej) są chętnie wybierane przez żołnierzy, ratowników oraz osoby szukające narzędzi o szerszym spektrum zastosowań.

Sprężynowe wspomaganie

Ostrze można w wygodny i szybki sposób rozłożyć jedną ręką za pomocą obustronnego suwaka blokady, dzięki czemu nóż jest w mgnieniu oka gotowy do pracy. Za bezpieczeństwo pracy odpowiada mechanizm Auto Axis-lock, ceniony za dużą wytrzymałość mechaniczną, odporność na zabrudzenie oraz łatwość obsługi. W nożu zastosowano dodatkową blokadę, która chroni przed przypadkowym rozłożenie ostrza podczas przenoszenia. 

Lekkie i wytrzymałe okładziny

Okładziny z anodowanego aluminium 6061-T6 mają profilowany kształt, który rozszerza się u nasady głowni, tworząc w ten sposób naturalny jelec. Zapobiega to zsuwaniu się dłoni na ostrze oraz zapewnia punkt oparcia dla palców. Skośne frezy podkreślają taktyczny charakter, oraz zapewniają pewny chwyt noża zarówno gołą ręką, jak i w rękawiczce. Dyskretne przenoszenie noża w kieszeni umożliwia wysoko mocowany klips z możliwością przełożenia na drugą stronę.

DANE TECHNICZNE:

Profil głowni: Drop Point
Twardość stali [HRC] : 62-64
Typ blokady ostrza: AXIS-ASSIST
Typ otwierania: przycisk
Typ stali: węglowa - CPM®M4 
Klips do noszenia: jest
Materiał okładzin: metal - aluminium anodyzowane
Wspomaganie otwarcia: tak, sprężynowe
Długość całkowita [mm]: 221
Długość głowni [mm] : 94
Długość po złożeniu [mm]: 127
Grubość głowni [mm]: 3,5
Masa [g]: 179
Benchmade, USA
Symbol dostawcy: 5700SGY-1

Opinie

Napisz opinię

Nóż Benchmade 5700SGY-1 Auto Presidio II

Nóż Benchmade 5700SGY-1 Auto Presidio II

Napisz opinię

Proponowane akcesoria

30 innych produktów w tej samej kategorii