Global delivery available, check it now! sklep@noze-swiata.pl   733-790-707, 882-320-094

Główna

Nóż WE Knife Solid Black Stonewashed Etching Pattern Titanium, Black Stonewashed Etching CPM 20CV by T. Cecchini (WE22028-5)

WE22028-5

Nowość

1 817,07 zł

Dodaj do listy życzeń

Kryterium wyszukiwania

Rodzaj staliCPM-20CV
Długość ostrza80-109mm
Materiał rękojeściTytan
Rodzaj blokadyFrame lock
Rodzaj ostrzaGładkie

Pełny opis

Solid Black Stonewashed Etching Titanium, Black Stonewashed Etching, projekt noża składanego od znanego brazylijskiego knifemakera, Gustavo T. Cecchiniego produkowany przez firmę WeKnife. Współpraca okazała się udana, nóż zdobył nagrodę Knife Collaboration Of The Year na wystawie Blade Show 2023. Perfekcyjnie wykonana rękojeść z jednego kawałka tytanu, znakomita stal CPM 20CV z niezwykłym, użytkowym szlifem mieszanym. Piękne i potężne narzędzie, które nigdy Cię nie zawiedzie!

Gustavo T. Cecchini - z GTC Knives, to pochodzący z Brazylii twórca i projektant noży, inżynier rolnictwa i pasjonat noży. Przy okazji napraw maszyn rolniczych zetknął się z obróbką metalu, w efekcie czego zaczął wytwarzać noże ze stałym ostrzem. Jednak to foldery stały się jego pasją, z ich różnorodnością mechanizmów i konstrukcji. Jego kariera knifemaker'a potoczyła się błyskawicznie przynosząc mu ponad 20 nagród, kilka patentów i grono przyjaciół na całym świecie.

Etching Pattern - wytrawianie w kwasie które nadaje powierzchni charakterystyczną strukturę 3D.

Głownia - szeroka klinga typu Modified Spear Pointpoddana procesowi Etching Pattern, wykończona maskującą rysy metodą Stonewashednastępnie pokryta czarną powłoką. Otwierana za pomocą płetwy SLT flippera dzięki czemu mogą z niego bez problemu korzystać osoby prawo i leworęczne. Za gładką pracę mechanizmu otwierającego odpowiadają ceramiczne łożyska kulkowe. Zastosowano tu szlif mieszany, w tylnej części jest to wysoki, wklęsły szlif do cięcia i prac precyzyjnych tzw Hollow Ground Primary Bevel. W przedniej części mamy wysoki, płaski szlif wzmacniający czubek Flat Ground. Dla poprawienia możliwości przebijania, w górnej części wyprowadzono nienaostrzone fałszywe ostrze. Całość blokowana jest sprawdzoną i popularną blokadą frame lock ze stalową wkładką zabezpieczającą przed wycieraniem czoła blokady.

Rękojeść - z jednego kawałka tytanu 6AI4Vobrobionego na frezarkach CNC, całość poddana procesowi Etching Pattern. Monolityczny szkielet (korpus) o najwyższej wytrzymałości, będący solidnym elementem konstrukcyjnym gwarantującym sztywność i wytrzymałość całej konstrukcji. Tylko nieliczne firmy są w stanie wykonać rękojeść z tak nieprawdopodobną dokładnością!  Prostota i solidność konstrukcji dają pewność wieloletniego użytkowania. Klips jednopozycyjny (prawa), wykonany z tytanu, umożliwia przenoszenie noża w pozycji tip-up. Oś pivota wykonana jest z barwionego płomieniowo tytanu i ozdobiona złotą obręczą (pivot collar cap). 

Futerał - w zestawie zapinane zamkiem miękkie nylonowe etui z logo producenta służące do bezpiecznego przechowywania i transportowania foldera.

Dane techniczne:
Numer produktu: WE22028-5
Nazwa produktu: Solid Black Stonewashed Etching Titanium, Black Stonewashed Etching

Długość całkowita: 227.9 mm / 8.97"
Długość głowni: 98.5 mm / 3.88"
Grubość głowni: 4.0 mm / 0.16"
Długość rękojeści: 129.4 mm / 5.09"
Grubość rękojeści: 13.6 mm / 0.54"
Waga: 167.7 g / 5.92 oz

Materiał głowni: CPM 20CV
Twardość głowni: 58-60 HRC
Szlif głowni: Mieszany, Hollow Ground Primary Bevel & Flat Ground Tip
Wykończenie głowni: Black Stonewashed Etching Pattern

Materiał rękojeści: Titanium 6AL4V
Kolor wykończenie rękojeści: Black Stonewashed Etching Pattern
Materiał backspacera: Titanium 6AL4V
Kolor backspacera: Black Stonewashed Etching Pattern

Klips: Right, Tip-Up
Materiał klipsa: Titanium 6AL4V

Mechanizm pivota: Caged Ceramic Ball Bearing (Ceramiczne łożyska kulkowe)
Blokada: Frame Lock
Sposób otwierania: Manual, SLT flipper
Dodatkowe akcesoria: Pouch

Designer: Gustavo T. Cecchini
Marka: WeKnife
Producent: WE Knife Co., Ltd
Kraj pochodzenia: P.R.C.

Opinie

Napisz opinię

Nóż WE Knife Solid Black Stonewashed Etching Pattern Titanium, Black Stonewashed Etching CPM 20CV by T. Cecchini (WE22028-5)

Nóż WE Knife Solid Black Stonewashed Etching Pattern Titanium, Black Stonewashed Etching CPM 20CV by T. Cecchini (WE22028-5)

Napisz opinię

Proponowane akcesoria

30 innych produktów w tej samej kategorii