Global delivery available, check it now! sklep@noze-swiata.pl   733-790-707, 882-320-094

Główna

Nóż Maserin Daga Black/Gold FatCarbon, Damascus Small Roses by Attilio Morotti (372/DG)

372/DG

Nowość

1 275,61 zł

Dodaj do listy życzeń

Kryterium wyszukiwania

Rodzaj staliStal damasceńska
Długość ostrza80-109mm
Materiał rękojeściWłókno węglowe
Rodzaj blokadyFrame lock
Rodzaj ostrzaGładkie

Pełny opis

Daga Black/Gold FatCarbon, Damascus Small Roses to wyjątkowy nóż składany, wynik współpracy między renomowanym włoskim knifemakerem Attilio Morottim a firmą Maserin. Ostrze, wykonane z damastu o niepowtarzalnym wzorze "Small Roses" oprócz walorów wizualnych jest również wyjątkowo trwałe i długo trzymające ostrość. Rękojeść wykonana z Fat Carbonu i tytanu, prosty kształt pasujący do każdej ręki. Fat Carbon to lekki, bardzo wytrzymały kompozyt o fraktalnym wzorze. Tytan dodaje lekkości i wytrzymałości, co czyni ten nóż idealnym do codziennego użytku. To nie tylko narzędzie, ale także dzieło sztuki użytkowej. Wyrafinowane detale i wyjątkowa jakość wykonania sprawiają, że zasługuje na miejsce w każdej kolekcji noży. W zestawie dostępne jest także etui ze skóry, które chroni nóż podczas noszenia czy przechowywania. Maserin Daga łączy w sobie funkcjonalność i elegancję, podkreślając zarazem swoją unikalność i atrakcyjność.

Attilio “Atti” Morotti, urodzony w Bergamo w 1957 roku, jest cenionym rzemieślnikiem i twórcą noży. Jego pasja do rzemiosła rozpoczęła się od pracy w warsztacie mechanicznym i doprowadziła go do stworzenia własnej marki noży, Atti Knives. Morotti jest nie tylko rzemieślnikiem, ale również zapalonym motocyklistą, który przemierzył wiele dróg Włoch i Europy. Jego zainteresowanie nożami rozpoczęło się od odwiedzenia wystawy nożownictwa, gdzie zafascynowało go mistrzostwo i jakość prezentowanych prac. To doświadczenie zainspirowało go do stworzenia swojego pierwszego noża ze stałym ostrzem w 2002 roku. Mimo braku formalnego wykształcenia, dzięki determinacji i zamiłowaniu do rzemiosła, Morotti zdołał stworzyć noże o uznanej jakości. Jego umiejętności przyniosły mu tytuł “Mistrza Włoskiego Cechu Nożowników” w 2007 roku. Atti Knives to prawdziwe dzieła sztuki użytkowej. Morotti zaczyna od prostych szkiców, które są następnie dopracowywane z najwyższą dbałością o szczegóły. Używa różnych materiałów, takich jak stal nierdzewna, stal damasceńska, masa perłowa, skamieniałości mamuta i stabilizowane drewno. Każdy element jest unikalny, co gwarantuje prawdziwie rzemieślniczą konstrukcję

Głownia - typu Dagger, ostrzona jednostronnie, wykończona trawieniem podkreślającym wzór damastu. Lekki brzusiec wydłuża długość krawędzi tnącej w stosunku do długości klingi zbiegając się w kierunku ostrego jak igła czubka noża. Niewielka grubość w połączeniu z wysokim płaskim szlifem (Flat Grind) daje doskonałe właściwości tnące połączone z wysoką wytrzymałością. Klingę można otworzyć za pomocą wystającego front flippera (index-finger front flipper). Całość blokowana jest sprawdzoną i popularną blokadą frame lock ze stalową wkładką zabezpieczającą przed wycieraniem czoła blokady.

Rękojeść - okładzina po stronie prezentacyjnej z kompozytu Fat Carbon, materiału o wyjątkowej wytrzymałości i estetyce. Strona blokady z tytanu, okładziny mocowane do kunsztownego backspacera. Ozdobny pivot pięknie kontrastuje z kolorem okładzin. Prosta linia okładzin pozwala na dopasowanie rękojeści niemal do każdej dłoni, niezależnie od jej rozmiaru czy preferencji chwytu.

Akcesoria dodatkowe - pochwa na nóż wykonana z wysokojakościowej skóry.

Dane techniczne:
Numer produktu: 372/DG
Nazwa: Daga Black/Gold FatCarbon, Damascus Small Roses

Długość całkowita: 175.0 mm / 6.88"
Długość głowni: 80.0 mm / 3.15"
Grubość głowni: 3.4 mm / 0.133"

Długość rękojeści: b.d.
Grubość rękojeści: b.d.
Waga: 92.0 g / 3.245 oz

Materiał głowni: Damascus Small Roses
Twardość głowni: b.d.
Szlif głowni: Flat Grind
Wykończenie głowni: Etched

Materiał rękojeści: Fat Carbon / Tytan
Kolor wykończenia rękojeści: Black/Gold/Gray
Materiał backspacera: b.d.
Kolor backspacera: Black

Klips: Brak
Materiał klipsa: b.d.

Mechanizm pivota: b.d.
Blokada: Frame Lock
Sposób otwierania: Manual, front flipper
Dodatkowe akcesoria: Skórzana pochwa

Designer: Attilio "Atti" Morotti
Marka: Maserin
Producent: Coltellerie Maserin
Kraj pochodzenia: Włochy

Opinie

Napisz opinię

Nóż Maserin Daga Black/Gold FatCarbon, Damascus Small Roses by Attilio Morotti (372/DG)

Nóż Maserin Daga Black/Gold FatCarbon, Damascus Small Roses by Attilio Morotti (372/DG)

Napisz opinię

Proponowane akcesoria

30 innych produktów w tej samej kategorii