Global delivery available, check it now! sklep@noze-swiata.pl   733-790-707, 882-320-094

Główna

Nóż RikeKnife Alien 4 Dark Gray Titanium, Damasteel by Richard Wu (ALIEN4-DG)

Nowość

  • Alien 4 Dark Gray Titanium, Damasteel, nóż składany EDC firmy Rike Knife. Popis możliwości inżynierskich, monolityczna konstrukcja rękojeści z tytanu, szybkie otwieranie przy pomocy flippera, niepowtarzalna głownia z damastu! Arcydzieło sztuki użytkowej!

Wiecej szczegółów

Chwilowy brak w magazynie - zapytaj sprzedającego

2 015,45 zł

Dodaj do listy życzeń

Kryterium wyszukiwania

Rodzaj staliStal damasceńska
Długość ostrza80-109mm
Materiał rękojeściTytan
Rodzaj blokadyFrame lock
Rodzaj ostrzaGładkie

Pełny opis

Alien4 Dark Gray Titanium, Damasteel to niezwykły i ekscentryczny folder. Na pierwszy rzut oka widać jaka jest jego geneza, wygląda jak prace H.R. Gigera do filmu Obcy <ang. Alien>. Monolityczna, frezowaną, sztywną tytanową rękojeść, która wygląda jak kręgosłup lub klatka piersiowa kosmity. W zestawie Protective tool (RK PT-B), tytanowe narzędzie wielofunkcyjne w formie długopisu z kołkiem do bicia szyb, otwieraczem do kapsli, śrubokrętem T6 / T8 i kieszonkowym klipsem.

Rike Knife – niezależna marka założona przez wieloletniego entuzjastę noży, Richarda Wu. Z wykształceniem w zakresie projektowania mechanicznego i produkcji, stale dąży do doskonałości i perfekcji w czym pomaga mu profesjonalny zespół projektowy i własna, niezależna fabryka. RikeKnife to nietuzinkowa marka, osadzona w oryginalnym wzornictwie, która ma odwagę, aby stać się innowatorem i rzucić wyzwanie tradycyjnym rozwiązaniom stosowanym przez współczesne firmy nożowe. Do produkcji noży doskonałej jakości dla klientów z całego świata używa wyłącznie najwyższej jakości materiałów. Ciesząc się zasłużoną reputacją w świecie noży, marka stawia na wysoką jakość wykonania oraz innowacyjne podejście do projektowania. Doceniła to m.in. legendarna amerykańska marka Microtech, która po raz pierwszy w swojej historii zaprojektowane przez siebie produkty zleciła do wykonania poza USA, właśnie chińskiej firmie Rikeknife. Są to foldery SOCOM Bravo i Anax oraz długopisy taktyczne Kyroh Pen.

Damascus - klinga z nierdzewnej stali damasceńskiej o niepowtarzalnym wzorze. Ostrze składające się z dwóch różnych rodzajów stali wykuto i złożono razem na różne sposoby otrzymując ten niesamowity wzór. Charakteryzuje się wysoką twardością w przedziale 58-60 HRC.

Głownia - typu persianwykończona trawieniem podkreślającym niepowtarzalne wzory damastu. Długa krawędź tnąca zbiega się w kierunku ostrego jak igła czubka noża. Grubość klingi oraz wysoki, płaski szlif dają doskonałą geometrię krawędzi tnącej oraz ekstremalną wydajność cięcia. Ceramiczne łożyska kulkowe wspomagają otwarcie ostrza za pomocą szybkiej płetwy flippera (index-finger flipper) pełniącej po otwarciu funkcję jelca. Możemy go również otworzyć przy pomocy otworu w klindze. Zwraca uwagę nakładka na głownię będąca przedłużeniem wzoru z rękojeści, przy okazji dająca miejsce do oparcia kciuka dla lepszej kontroli nad nożem. Całość blokowana jest nowoczesną blokadą Frame Lock

Rękojeść - monolityczna, wykonana z jednego kawałka tytanu 6AL4V frezowanego obrabiarkami CNC 3DZapewnia to niewiarygodną wytrzymałość, wymaga jednak najwyższych umiejętności i precyzji w produkcji. Fazowane krawędzie okładek i podcięcie na palec (fore finger groove) eliminują ostre krawędzie i poprawiają ergonomię uchwytu. Na grzbiecie rękojeści stylizowane kręgi które z otworami wyfrezowanymi poniżej przywodzą na myśl fragment szkieletu Aliena. Oś pivota zdobi stylizowane logo marki Rike Knife. Jednopozycyjny (prawa) klips deep carry pozwala przenosić dyskretnie nóż w kieszeni w pozycji tip-up (czubkiem ostrza do góry). 

Futerał - nóż zapakowano w zapinany zamkiem nylonowy miękki pouch z logo marki służący do bezpiecznego przenoszenia i przechowywania foldera.

Dane techniczne:

Numer produktu: ALIEN4-DG
Nazwa produktu: Alien 4 Dark Gray Titanium, Damasteel

Długość całkowita: 230.0 mm / 9.05"
Długość głowni: 100.0 mm / 3.93"
Grubość głowni: 2.0 mm / 0.07"
Długość rękojeści: b.d.
Grubość rękojeści: b.d.
Waga: 100.0 g / 3.52 oz

Materiał głowni: Damascus
Twardość głowni: 59-61 HRC
Szlif głowni: Flat
Wykończenie głowni: Acid Etched

Materiał rękojeści: Titanium 6AL4V
Kolor wykończenie rękojeści: Gray
Materiał backspacera: Titanium 6AL4V
Kolor backspacera: Gray

Klips: Right, Tip-Up
Materiał klipsa: Titanium 6AL4V

Mechanizm pivota: Caged Ceramic Ball Bearing (Ceramiczne łożyska kulkowe)
Blokada: Frame Lock
Sposób otwierania: Manual, thumb hole, flipper
Dodatkowe akcesoria: Pouch

Designer: Richard Wu
Marka: Rike Knife
Producent: Rikeknife Co., ltd

Opinie

Napisz opinię

Nóż RikeKnife Alien 4 Dark Gray Titanium, Damasteel by Richard Wu (ALIEN4-DG)

Nóż RikeKnife Alien 4 Dark Gray Titanium, Damasteel by Richard Wu (ALIEN4-DG)

  • Alien 4 Dark Gray Titanium, Damasteel, nóż składany EDC firmy Rike Knife. Popis możliwości inżynierskich, monolityczna konstrukcja rękojeści z tytanu, szybkie otwieranie przy pomocy flippera, niepowtarzalna głownia z damastu! Arcydzieło sztuki użytkowej!

Napisz opinię

Proponowane akcesoria

30 innych produktów w tej samej kategorii