BM15080BK-04
Nowość
Uwaga!! Ostatnia sztuka w magazynie
Data dostępności
| Rodzaj stali | CPM-Magnacut |
| Długość ostrza | 80-109mm |
| Materiał rękojeści | Micarta |
| Rodzaj blokady | Axis lock i podobne |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
Benchmade 15080BK-04 Crooked River to wielozadaniowy nóż składany, wyprodukowany przez renomowaną amerykańską markę Benchmade. Nóż ma głownię o profilu Clip Point wykonaną ze stali CPM MagnaCut i został wyposażony w antypoślizgowe i dobrze leżące w dłoni okładziny z Micarty. Model jest w eleganckim kolorze czarnym/miedzianym.
Klingę o długości 10,16 cm wykonano z amerykańskiej stali nierdzewnej CPM MagnaCut. Jest to przełomowa stal proszkowa, oferująca wyjątkową odporność na korozję i udarność. Dzięki unikalnej mikrostrukturze doskonale trzyma długo ostrość. Jest to jedna z najbardziej pożądanych stali do produkcji wysokiej jakości noży. Klinga o profilu Clip Point zapewnia bardzo dobrą penetracją, ma dużą wytrzymałość na naprężenia oraz wysokie właściwości tnące. Dodatkowo ten profil ostrza bardzo dobrze sprawdzi się w trakcie oprawiania zwierzyny, co jest niezwykle istotne dla myśliwych.
Ostrze można wygodnie rozłożyć jedną ręką, dzięki zastosowaniu dwustronnego kołka umożliwiając tym samym komfortową obsługę noża osobom prawo i leworęcznym. Blokada głowni to opatentowany przez Benchmade Crossbar Lock. Działa on poprzez przesunięcie stalowego bolca w poprzek głowni, który zakleszczony w odpowiednim wycięciu, skutecznie blokuje ostrze w pozycji otwartej i zamkniętej.
Na anatomicznie wyprofilowaną rękojeść nałożono okładziny z Micarty. Kompozyt ten jest wykonany z materiałów cechujących się wytrzymałością i trwałością na lata oraz odpornością na wilgoć czy niekorzystne warunki atmosferyczne. Dodatkowo porowata faktura zapewnia antypoślizgowy chwyt i niepowtarzalną estetykę. Na końcu chwytu znajduje się przelotka na smycz lub linkę.
Specyfikacja
Długość ostrza: 102 mm
Długość po złożeniu: 135 mm
Długość całkowita: 236 mm
Materiał ostrza: Stal nierdzewna CPM-MagnaCut
Twardość ostrza: 60-62 HRC
Styl ostrza: Clip Point
Szlif ostrza: Płaski
Wykończenie ostrza: Czarny Stonewashed
Materiał rękojeści: Czarny Canvas Micarta z aluminiowymi bolsterami z palonej miedzi
Mechanizm blokujący: AXIS/Crossbar
Klips kieszeniowy: (Tip Up, Right/Left Carry)
Waga: 5,41 uncji (ok. 150 g)
Wyprodukowano w USA
Brak opinii





























