Global delivery available, check it now! sklep@noze-swiata.pl   733-790-707, 882-320-094

Karambit

Nóż LionSteel H2 GBK Karambit G10 Black, StoneWashed Blade

H2 GBK

Nowość

H2 G10 Black to użytkowy kerambit wykonany z najlepszych materiałów przez firmę LionSteel. Nieduże, stałe ostrze doskonałe do codziennego noszenia dzięki wielu opcjom mocowania.

Wiecej szczegółów

798,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Kryterium wyszukiwania

Rodzaj staliM390
Długość ostrza0-119mm
Materiał rękojeściG10
Rodzaj ostrzaGładkie

Pełny opis

H2 GBK - znany włoski knifemaker, Tommaso Rumici we współpracy z Coltelleria Scintilla stworzył projekt niedużego noża o stałym ostrzu. Orientalny charakter kerambita połączony został z na wskroś utylitarnym kształtem ostrza, dzięki czemu nóż wrócił do swojego charakteru podręcznego narzędzia. W zestawie klucz do regulacji śrub Torx.

M390 - głownia wykonana z najwyższej jakości nowoczesnej stali proszkowej o ekstremalnie wysokiej odporności na korozję i na ścieranie. Wysokochromowa stal z domieszką wanadu o twardości 60-61 HRC. Wytwarzana w austriackiej hucie Böhler-Uddeholm.

Głownia - Drop Point z jednej z najlepszych stali używanych obecnie w przemyśle nożowym. Ostrze gładkie Plain, wyprowadzono wysokim płaskim szlifem (Flat grind) zapewniającym dobre właściwości tnące oraz penetracyjne. Na grzbiecie ostrza znajduję się krótki, rowkowany fragment klingi (jimping) na którym można oprzeć palec. Dzięki temu zachowujemy większą kontrolę przy pracy. Klinga została wykończona metodą "stone washed".

Rękojeść - okładziny z tworzywa G10 w kolorze czarnym, o lekko chropowatej powierzchni. Profilowany kształt zapewnia wygodny, pewny uchwyt również wilgotnymi dłońmi. W tylnej części duży "finger ring" zapobiegający wypadnięciu noża z ręki, a także umożliwiający przerwę w pracy bez odkładania noża.

Pochwa - przedłużana, chroniąca głownię wraz z częścią rękojeści. Zapinana na zatrzask typu Prym dobrze zabezpiecza nóż przed wypadnięciem. Ręcznie szyta, wykonana z mięsistej naturalnej skóry w kolorze czarnym z tłoczonym logo producenta. Brzegi kabury przeszyto podwójnym ozdobnym szwem. Mocowanie do pasa lub oporządzenia umożliwia przenoszenie noża na pasie lub oporządzeniu w pozycji pionowej lub poziomej. Kompatybilna ze standardem MOLLE umożliwia mocowanie kabury pod taśmy systemu M.O.L.L.E. (Modular Lightweight Load-carrying Equipment).

Dane techniczne:
Długość całkowita: 184.0 mm / 7.24"
Długość ostrza: 75.0 mm / 2.95"
Długość rękojeści: 109.0 mm / 4.29"
Grubość ostrza: 3.8 mm / 0.15"
Waga: 102.0 g / 3.60 oz

Materiał ostrza: Bohler M390
Twardość ostrza: 60-61 HRC
Szlif ostrza: Płaski
Wykończenie ostrza: Stonewashed
Materiał rękojeści: G-10
Kolor wykończenie rękojeści: Black
Pochwa: Skórzana
Designer: Tommaso Rumici we współpracy z Coltelleria Scintilla
Producent: LionSteel, Włochy

Opinie

Napisz opinię

Nóż LionSteel H2 GBK Karambit G10 Black, StoneWashed Blade

Nóż LionSteel H2 GBK Karambit G10 Black, StoneWashed Blade

H2 G10 Black to użytkowy kerambit wykonany z najlepszych materiałów przez firmę LionSteel. Nieduże, stałe ostrze doskonałe do codziennego noszenia dzięki wielu opcjom mocowania.

Napisz opinię

Proponowane akcesoria

30 innych produktów w tej samej kategorii