Global delivery available, check it now! sklep@noze-swiata.pl   733-790-707, 882-320-094

Noże

Nóż Cold Steel Mini Leatherneck Tanto 8Cr13MoV (39LSAA)

39LSAA

Nowość

113,01 zł

Dodaj do listy życzeń

Kryterium wyszukiwania

Rodzaj stali8Cr13MoV
Długość ostrza0-119mm
Materiał rękojeściInne
Rodzaj ostrzaGładkie

Pełny opis

Kompaktowa wersja jednego z najpopularniejszych noży militarno-outdoorowych firmy Cold Steel - modelu Leatherneck, wzorowanego na klasycznych nożach bojowych US Marines.

Nazwa Leatherneck nawiązuje do zatwierdzonego w 1776 roku wysokiego skórzanego kołnierza chroniącego szyję przed ciosem szablą, który nosili amerykańscy Marines do swoich mundurów. Kołnierz ten był tak charakterystycznym elementem, iż słowo Leatherneck stało się slangowym synonimem żołnierza US Marines.

Głownia o profilu Tanto wykonana została ze stali nierdzewnej 8Cr13MoV, która charakteryzuje się dobrą odpornością na stępienie oraz łatwością w ponownym naostrzeniu. Ostrze wyprowadzone zostało szlifem płaskim (Flat Grind).

Mini Leatherneck posiada konstrukcję full-tang, czyli stalowy trzpień będący przedłużeniem głowni biegnie przez całą rękojeść. Na trzpieniu opiera się formowany metodą natryskową chwyt z wytrzymałego tworzywa Kray-Ex. Dzięki ergonomicznemu profilowi i antypoślizgowej fakturze zapewnia pewny i stabilnych chwyt w każdych warunkach. Obustronny stalowy jelec stanowi osłonę przed przypadkowym zsunięciem się dłoni na ostrze. Na końcu rękojeści umieszczony został otwór umożliwiający przewleczenie linki z rzemyka lub paracordu (tzw. lanyard).

W komplecie pochwa z tworzywa Secure-Ex, która dzięki licznym otworom i przelotkom pozwala na wielopozycyjne mocowanie do pasa lub ekwipunku. Pewne trzymanie noża w pochwie zapewnia dopasowany wlot oraz szlufka zapinana zatrzaskiem.

Dane techniczne
Długość głowni: 88 mm
Grubość głowni: 3 mm
Stal: 8Cr13MoV
Ostrze: gładkie
Rękojeść: Kray-Ex
Pochwa: Secure-Ex
Długość całkowita: 171 mm
Masa: 93 g
Producent: Cold Steel, USA

Opinie

Napisz opinię

Nóż Cold Steel Mini Leatherneck Tanto 8Cr13MoV (39LSAA)

Nóż Cold Steel Mini Leatherneck Tanto 8Cr13MoV (39LSAA)

Napisz opinię

Proponowane akcesoria

30 innych produktów w tej samej kategorii