Global delivery available, check it now! sklep@noze-swiata.pl   733-790-707, 882-320-094

Pistolety RAM

Pistolet na kule gumowe Umarex T4E TP 50 HDP 50 Gen 2 kal. 50 13j

2.4066

Nowość

Nowsza, bardziej ergonomiczna i przede wszystkim mocniejsza (aż 13 jouli) wersja pistoletu na kule gumowe HDP

Wiecej szczegółów

308,13 zł

Dodaj do listy życzeń

Pełny opis

Pistolet RAM Umarex T4E TP 50 w zmodernizowanej wersji Gen2, oferuje jeszcze większą energię kinetyczną, oraz modyfikacje pod kątem ergonomii, aby zapewnić Ci efektywny trening strzelecki. Maksymalna energia kinetyczna na poziomie 13 Jouli sprawia, że możesz razić cele na średnich dystansach z większą precyzją, a nowa światłowodowa muszka pozwoli na bardziej dynamiczne celowanie. Zasilanie kulami gumowymi kalibru 12,7 mm pozwala na korzystanie z szerokiej gamy pocisków zaprojektowanych dla poprzedniej generacji pistoletu, dzięki czemu otrzymujesz tą samą wszechstronność w udoskonalonej formie.

Na tle poprzedniej generacji pistolet RAM Umarex T4E TP 50 Gen2 wyróżnia się:

 • Zwiększoną do 13 Jouli energią kinetyczną pocisku dla celności na dłuższych dystansach
 • Zmodyfikowaną muszką światłowodową zapewniającą szybsze zgranie przyrządów na celu
 • Zmodernizowanym chwytem z głębszym teksturowaniem dla bardziej pewnego chwytu
 • Głębszym teksturowaniem pokrętła zasobnika na gaz gwarantującym wyższy komfort obsługi

Producentem miotacza jest niemiecki koncern Umarex, który od blisko 20 lat jest największym w Europie producentem i dystrybutorem wiatrówek, akcesoriów do samoobrony, replik airsoft oraz sprzętu outdoorowego. Na podstawie doświadczeń w produkcji pistoletów i karabinów pneumatycznych oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami dostępu do broni, niemieccy konstruktorzy zaprojektowali niezawodne urządzenie do samoobrony, które nie wymaga pozwolenia i rejestracji i może być wykorzystywane przez każdą pełnoletnią osobę.


Pistolet RAM Umarex T4E TP 50 Gen 2 – budowa

Umarex T4E TP 50 Gen2 wykorzystuje nowoczesny design wzorowany na współczesnych modelach pistoletów służbowych. Do budowy szkieletu, bębna oraz lufy zewnętrznej zastosowano wytrzymały, zbrojony polimer, który zapewnia trwałość i odporność na warunki użytkowania, jednocześnie zachowując komfortową, niską masę konstrukcji.

Pod kątem ergonomii, pistolet wyróżnia anatomicznie profilowana rękojeść o antypoślizgowej fakturze, która w wersji Gen2 otrzymała zmodyfikowane teksturowanie. Rozwiązanie to sprawia, że model leży w dłoni niezwykle pewnie, niezależnie od warunków, w których przychodzi nam go wykorzystywać.

Umarex T4E TP 50 został wyposażony w szynę akcesoryjną w standardzie Picatinny 22 mm, która umożliwia wyposażenie pistoletu w dodatki w postaci laserowego wskaźnika celu lub produkowanego przez Umarex miotacza gazu pieprzowego.

W modelu zastosowano funkcjonalny bezpiecznik spustowy, który przeciwdziała oddaniu przypadkowego strzału w trakcie noszenia lub pod wpływem upadku oraz wymusza prawidłowe ułożenie palca na języku spustowym. Intuicyjność obsługi zapewnia mechanizm spustowy DAO (Double Action Only), przeznaczony do instynktownego oddawania strzałów, co w sytuacjach stresowych ma kluczowe znaczenie.

Istotną modernizacją w wersji Gen2 zostały objęte mechaniczne przyrządy celownicze. Zamiast tradycyjnej muszki obecnie otrzymujemy konstrukcję opartą na światłowodzie, która znacząco zwiększa szybkość namierzania celu. Grzbiet światłowodu akumuluje światło, sprawiając, że muszka zdaje się być podświetlona, dzięki czemu jest ona łatwiejsza do szybkiego odnalezienia i bardziej wyraźna na tle celu.


Pistolet RAM Umarex T4E – zasilanie

Kule ładowane są stałego 6-strzałowego magazynka, a sam pistolet zasilany jest 12 g kapsułą CO2, montowaną w rękojeści. W odróżnieniu jednak od standardowych replik i pistoletów pneumatycznych na CO2, w tym modelu kapsułę z dwutlenkiem węgla możemy przenosić bez ograniczeń czasowych.

Wszystko za sprawą mechanizmu Quick-Piercing, który pozwala błyskawicznie przebić kapsułę dopiero w momencie, w którym chcemy skorzystać z miotacza. W tym celu wystarczy jedynie lekko uderzyć w wystające z rękojeści pokrętło, rozprężenie gazu następuje samoistnie, a pistolet jest w ułamku sekundy gotowy do działania. Takie rozwiązanie powoduje, że nie musimy martwić się o uszkodzenie zaworów. Gwarantuje nam również, że w sytuacji zagrożenie będziemy korzystać z pełnej kapsuły. W wersji Gen2 producent zmodyfikował pokrętło służące do wstępnego zakręcenia naboju CO2 w zasobniku, znacznie zwiększając grubość teksturowania, co przekłada się na zwiększoną wygodę podczas wstępnego przygotowywania pistoletu do działania.


Pistolet RAM Umarex T4E TP 50 – strzelanie

Jedną z największych zalet pistoletu Umarex T4E TR 50 jako urządzenia treningowego, jest możliwość wykorzystywania różnego rodzaju kul .50". Standardową amunicją są kule gumowe o średnicy 12,7 mm, które po wystrzeleniu osiągają jeszcze wyższą niż w przypadku poprzednika energię kinetyczną - aż 13 Jouli.

Szerokie spektrum rodzajów amunicji sprawia, że pistolet TP 50 okazuje się doskonałym narzędziem treningowym w ramach zróżnicowanych scenariuszy. Możliwość wykorzystania kul precyzyjnych doskonale przekłada się na tarczowy trening strzelecki. Amunicja zawierająca farbę jest doskonałym wyborem do treningów force-on-force pozwalając na łatwo zauważalne oznaczenie trafień na przeciwniku, jednocześnie będąc kompletnie bezpiecznym narzędziem treningowym. W takich jednak wypadkach niezbędnym jest stosowanie ochronników wzroku, które uchronią przed uszkodzeniem najwrażliwsze obszary naszego ciała. Do tej menażerii możemy również dodać wykorzystanie rekreacyjne - podstawowe kule gumowe doskonale sprawdzą się podczas strzelań stricte rozrywkowych, zapewniając zauważalne i efektowne trafienia.

Opisany arsenał można stosować jednocześnie, ładując do magazynka różne kule w ustalonej przez siebie kolejności. Takie rozwiązanie znacząco zwiększa nasze możliwości treningu, jak i umożliwia wykorzystywanie pistoletu do działań prewencyjnych np. przez pracowników ochrony. Kule ładujemy do wymiennych 6-strzałowych wkładek.


Pistolet RAM Umarex T4E – użycie

Umarex T4E TP 50 dostępny jest bez zezwolenia i rejestracji. Jego obsługa jest niezwykle prosta i już po krótkim treningu przyswoimy czynności, związane z ładowaniem, wymianą kapsuły i strzelaniem. Do niewątpliwych zalet tego urządzenia należą także szybkostrzelność, możliwość stosowanie różnego typu kul, duża energia oraz celność.

Pistolet RAM Umarex T4E – cechy

 • Wysoka energia strzału: wystrzeliwuje kule gumowe kalibru 12,7 mm z imponującą energią 13 J, co czyni go efektywnym narzędziem do samoobrony.
 • Instynktowne celowanie: nowa muszka światłowodowa zapewnia szybsze zgranie przyrządów na celu.
 • Solidna konstrukcja: wykonany z wytrzymałego polimeru o matowym wykończeniu, z nowoczesnym designem wzorowanym na współczesnych modelach pistoletów.
 • Wygodna rękojeść: anatomicznie profilowana rękojeść z antypoślizgową fakturą, zapewniająca wygodne trzymanie i uniwersalne dopasowanie do dłoni użytkownika.
 • Wszechstronność akcesoriów: dwie szyny akcesoryjne Picatinny 22 mm umożliwiające montaż laserów czy kolimatorów.
 • Bezpieczeństwo: funkcjonalny bezpiecznik spustowy, mechanizm DAO (Double Action Only) dla dynamicznego oddawania strzałów.
 • Innowacyjne zasilanie: zasilany 12 g kapsułą CO2, przenoszoną bez ograniczeń czasowych, dzięki unikalnemu mechanizmowi.
 • Zróżnicowana amunicja: możliwość używania różnych rodzajów kul o średnicy 12,7 mm, w tym gumowych, utwardzonych, pieprzowych i ze środkiem znakującym.
 • Uniwersalność użycia: możliwość stosowania przez pełnoletnie osoby bez konieczności zezwoleń i rejestracji, z prostą obsługą.

Opinie

Napisz opinię

Pistolet na kule gumowe Umarex T4E TP 50 HDP 50 Gen 2 kal. 50 13j

Pistolet na kule gumowe Umarex T4E TP 50 HDP 50 Gen 2 kal. 50 13j

Nowsza, bardziej ergonomiczna i przede wszystkim mocniejsza (aż 13 jouli) wersja pistoletu na kule gumowe HDP

Napisz opinię

Proponowane akcesoria

5 innych produktów w tej samej kategorii