Global delivery available, check it now! sklep@noze-swiata.pl   733-790-707, 882-320-094

Składane

Nóż Ganzo Firebird FH11-BK

GFH11-BK

Nowość

Chwilowy brak w magazynie - zapytaj sprzedającego

125,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Kryterium wyszukiwania

Rodzaj staliD2
Długość ostrza80-109mm
Materiał rękojeściG10
Rodzaj blokadyLiner lock
Rodzaj ostrzaGładkie

Pełny opis

Ganzo Firebird FH11-BK to składany nóż codziennego użytku wyposażony w głownię ze stali narzędziowej D2, popularną blokadę liner-lock oraz okładziny z lekkiego i wytrzymałego laminatu G10.

Głownia o typowo roboczym profilu drop-point (szlif płaski) ma optymalną długość 87 mm, dzięki czemu nóż poradzi sobie z większością zadań, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć na co dzień. Klingę wykonano z twardej i wytrzymałej stali narzędziowej D2 hartowanej do 58-60 HRC.

D2 to najbardziej odporna na korozję stal węglowa, która cechuje się wysoką odpornością na ścieranie, długie utrzymywanie ostrości roboczej oraz agresywne cięcie. Podczas ostrzenia zaleca się stosowanie ostrzałek diamentowych, które znacząca przyspieszają cały proces.

Do rozkładania ostrza jedną ręką służy frezowany flipper, wygodny dla osób prawo i leworęcznych. Poprzeczne frezy odpowiedzialne za stabilne prowadzenia ostrza oraz solidny chwyt, zastosowano także na grzbiecie głowni (rampa kciuka) oraz przekładce okładzin (backspacer).

Po rozłożeniu klingi jest ona blokowana za pomocą popularnej blokady liner-lock, mechanizmu cenionego na wytrzymałość i komfort użytkowania.

Rękojeść noża tworzą proste okładziny z lekkiego laminatu G10, materiału odpornego na udar mechaniczny, wysoką temperaturę oraz działanie niektórych aktywnych substancji chemicznych. Nóż waży zaledwie 112 g, nie obciąża zatem naszej kieszeni i nie powoduje dyskomfortu podczas codziennego przenoszenia.

Profilowany klips z możliwością przełożenia na drugą stronę ułatwia codzienne użytkowanie.


Dane techniczne:

- Długość całkowita: 205 mm

- Długość ostrza: 87 mm

- Grubość ostrza: 3,3 mm
- Waga: 112 g
- Blokada: Liner Lock
- Otwieranie: fliper
- Rękojeść: G10
- Klips: tak
- Stal: D2
- Ostrze: gładkie
- Producent: Ganzo / Firebird

Opinie

Napisz opinię

Nóż Ganzo Firebird FH11-BK

Nóż Ganzo Firebird FH11-BK

Napisz opinię

Proponowane akcesoria

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii