Global delivery available, check it now! sklep@noze-swiata.pl   733-790-707, 882-320-094

Składane

Nóż Kershaw Natrix Copper XL (7008CU)

7008CU

Nowość

549,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Kryterium wyszukiwania

Rodzaj staliD2
Długość ostrza80-109mm
Materiał rękojeściMiedź
Rodzaj blokadyFrame lock
Rodzaj ostrzaGładkie

Pełny opis

Powiększona wersja znanego i popularnego noża typu EDC (Eevery Day Carry) marki Kershaw. Głownię o profilu drop point wykonano z wysokiej jakości stali narzędziowej D2 o dużej agresywności cięcia oraz wysokiej odporności na ścieranie. Powierzchnia głowni wykończona została metodą Stonewash. Karbowanie na grzbiecie ostrza (tzw. jimping) pozwala na pewne oparcie kciuka podczas pracy z narzędziem.

Nóż można otworzyć poprzez pchnięcie do siebie filppera, który po rozłożeniu głowni stanowi gardę/jelec zabezpieczającą dłoń przed zsunięciem się na ostrze. Otwarcie głowni jest wspomagane łożyskowym systemem KVT (Kershaw Velocity Technology). W pozycji otwartej głownia blokowana jest za pomocą blokady sub frame-lock, która stanowi część miedzianej rękojeści. Blokada tego typu charakteryzuje się dużą wytrzymałością i stabilnością, a także łatwością w czyszczeniu. Dodatkową ochronę stanowi odpowiednio wyprofilowany kształt dolnej części chwytu.

Okładziny rękojeści wykonano z miedzi, która z czasem pokrywać się będzie naturalną patyną. Faktura okładzin zapewnia pewny i stabilny chwyt w każdych warunkach. Sprężysty stalowy klips typu deep carry umożliwia wygodne noszenie noża po zaczepieniu go do paska lub o krawędź kieszeni.

Dane techniczne:
Długość głowni: 94 mm
Stal: D2 stonewashed
Ostrze: gładkie
Rękojeść: miedź
Blokada: Sub Frame-lock
Otwieranie: flipper
Długość całkowita: 222 mm
Waga: 244 g
Producent: Kershaw, USA

Opinie

Napisz opinię

Nóż Kershaw Natrix Copper XL (7008CU)

Nóż Kershaw Natrix Copper XL (7008CU)

Napisz opinię

Proponowane akcesoria

30 innych produktów w tej samej kategorii