Global delivery available, check it now! sklep@noze-swiata.pl   733-790-707, 882-320-094

Składane

Nóż Benchmade 8551BK Mediator S90V

8551BK

Nowość

Chwilowy brak w magazynie - zapytaj sprzedającego

939,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Kryterium wyszukiwania

Rodzaj staliS90V
Długość ostrza80-109mm
Materiał rękojeściG10
Rodzaj blokadyInna
Rodzaj ostrzaGładkie

Pełny opis

Benchmade 8551BK Mediator to taktyczny automat, wyposażony w głownię z doskonałej stali CPM-S90V, niezawodny mechanizm rozkładania oraz precyzyjnie wykończone okładziny z laminatu G-10.

Stal klasy premium
Nóż ma głownię o długości 84 mm, wykonaną z elitarnej stali nierdzewnej CPM-S90V, którą poddaje się optymalnemu dla noży edc hartowaniu do twardości 59-61 HRC.

CPM-S90V to luksusowa stal nierdzewna o bardzo dużej zawartości wanadu i węgla, które powodują, że ostrze niezwykle długo zachowuje ostrość, jest bardzo odporne na ścieranie oraz korozję.

Wybierając nóż z twardej stali, należy zaopatrzyć się w ostrzałkę diamentową, ponieważ ostrzenie z wykorzystaniem standardowej osełki ceramicznej może być bardzo pracochłonne i nieefektywne.

Użytkowa głownia
Szeroką klingę o taktycznym profilu reverse-tanto pokryto czarną powłoką Cerakote. Termoutwardzalna farba ceramiczna zwiększa twardość zewnętrzną stali, chroni ostrze przed korozją, zużyciem i zarysowaniami.

Dzięki zastosowaniu ostrego sztychu, płaskiego szlifu oraz krawędzi tnącej o łagodnie zaokrąglonej linii, nóż z łatwością penetruje oraz ma wspaniałe właściwości tnące. Grubość klingi w najszerszym miejscu wynosi 3 mm, co stanowi kompromis pomiędzy wytrzymałością i funkcjonalnością noża w codziennej pracy.

Automatyczne rozkładanie
Najważniejszym elementem noża automatycznego, jest szybki i niezawodny mechanizm rozkładania. W odróżnieniu od modeli ze wspomaganą głownia, w nożu automatycznym rozłożenie klingi wymaga jedynie wciśnięcia przycisku.

Po zwolnieniu blokady, resztę pracy wykonuje wewnętrzna sprężyna, która unosi głownię do góry. Złożenie klingi wymaga ponownego wciśnięcia przycisku oraz ręcznego schowania ostrza.

Przycisk aktywujący osadzono we frezowanym wycięciu, jednak aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa, producent zastosował dodatkową ochronę w postaci blokady suwakowej.

Taka funkcjonalność powoduje, że „automaty” cieszą się ogromną popularnością wśród żołnierzy, pracowników służb mundurowych oraz szybko rosnącej grupy pasjonatów edc.

Podczas użytkowania noża automatycznego zaleca się zachowanie najwyższej ostrożności oraz rozwagi.

Rękojeść z frezowanego laminatu
Rękojeść noża tworzą profilowane okładziny z wytrzymałego laminatu G-10. Tworzywo poddano precyzyjnej obróbce maszynowej, co pozwoliło na uzyskanie efektownej faktury w stylu szewronu. Powoduje to, że nóż bardzo pewnie leży w dłoni, a jego użytkowanie jest bardzo wygodne.

W tylnej części rękojeści znajduje się otwór do mocowania ozdobnego ogonka z paracordu, który ułatwia i przyspiesza wysuwanie noża z kieszeni. Dyskretne przenoszenie noża w kieszeni umożliwia wysoko osadzony klips z możliwością przełożenia na drugą stronę.

Dane techniczne:
Stal: CPM S90V
Długość Klingi: 84mm
Profil klingi: reverse tanto (plain)
Materiał rękojeści : G-10
Grubość klingi: 2.92 mm
Długość całkowita: 19.7 cm
Długość w pozycji zamkniętej: 11.30cm
Waga: 82 g
Grubość rękojeści: 13.21mm
Producent: Benchmade, USA

Opinie

Napisz opinię

Nóż Benchmade 8551BK Mediator S90V

Nóż Benchmade 8551BK Mediator S90V

Napisz opinię

Proponowane akcesoria

30 innych produktów w tej samej kategorii