Global delivery available, check it now! sklep@noze-swiata.pl   733-790-707, 882-320-094

Składane

Nowość Nóż Spyderco Manix 2 FRCP Dark Blue CPM S110V, Plain (C101PDBL2) Powiększ

Nóż Spyderco Manix 2 FRCP Dark Blue CPM S110V, Plain (C101PDBL2)

C101PDBL2

Nowość

Manix 2 FRCP Dark Blue, CPM S110V Plain, jeden z najlepszych folderów E.D.C. Wykonany w elitarnym kolorze Dark Blue, zarezerwowanym dla noży Spyderco z głownią ze stali CPM S110V z ultralekkimi okładzinami FRCP

Wiecej szczegółów

835,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Kryterium wyszukiwania

Rodzaj staliS110V
Długość ostrza80-109mm
Materiał rękojeściZytel (i podobne)
Rodzaj blokadyInna
Rodzaj ostrzaGładkie

Pełny opis

Manix 2 FRCP Dark Blue, CPM S110V Plain, nagrodzony za najbardziej innowacyjny amerykański design przez magazyn Winner of Blade, jeden z najlepszych folderów E.D.C. Wykonany w elitarnym kolorze Dark Blue, zarezerwowanym dla noży Spyderco z głownią ze stali CPM S110V z ultralekkimi okładzinami FRCP redukującymi o 42% wagę foldera w stosunku do okładek G-10 i z jednym z najsilniejszych mechanizmów blokujących Ball Bearing-Lock. Wyprodukowany w fabryce Spyderco w USA (Golden, Colorado).

CPM S110V – wysokostopowa martenzytyczna stal narzędziowa o twardości 58-61 HRC, wytwarzana w procesie Crucible® Particle Metallurgy (CPM). Proces rozpoczyna się od jednorodnej kąpieli ze stopionej stali wysokostopowej, która jest przetłaczana przez dyszę pod wysokim ciśnieniem gazowym azotem w celu wytworzenia strumienia małych kulistych kropelek, które szybko zestalają się w cząstki proszku. Niewielki rozmiar cząstek tworzy mikrowlewki, drastycznie zmniejszając segregację stopu w stali i zapewniając niezwykle drobną mikrostrukturę węglika, gdy proszek jest przetwarzany na gotową stal. Stop CPM S110V zawiera wysoką 2.8% zawartość węgla oraz znaczną domieszkę niobu, węglików wanadu i chromu. Dzięki swoim właściwościom bardzo długo trzyma ostrość i zapewnia wysoką odporność na korozję. Ta wyjątkowa stal wytwarzana jest w hutach Crucible® Industries.

Ball Bearing-Lock, jeden z najsilniejszych mechanizmów blokujących ostrze. Hartowane łożysko kulkowe umieszczone w czarnym polimerowym koszyku w pozycji otwartej dociskane do klingi za pomocą sprężyny. Made in USA.

Głownia - o profilu Leaf-Shaped, grubości 3.2 mm. Nierefleksyjna powłoka Satin Finish (pół-mat). Ostrze gładkie Plain wyprowadzono szlifem pełnym płaskim (Full Flat Grind). Płaski szlif zapewnia doskonałą geometrię krawędzi tnącej z ostrym czubkiem. Powiększone 14 mm okrągłe wycięcie SpyderHole (patent Spyderco) umożliwia otwarcie noża również w rękawicy. Wyraźny Finger Choil - łukowate podcięcie pod palec wskazujący oraz karbowana rampa pod kciuk na grzbiecie głowni zwiększają panowanie nad nożem.

Rękojeść - pokryta teksturowanymi okładzinami w kolorze ciemnoniebieskim. Wykonana z lekkiego półprzezroczystego tworzywa FRCP (Fiberglass Reinforced Co-Polymer). Dwukierunkowa antypoślizgowa tekstura okładzin (Bi-Directional Texturing) zapewnia doskonały uuchwyt w każdych warunkach (również przy tłustych lub mokrych dłoniach). Folder wyposażono w przykręcany drutowy klips (lewo/prawostronny) pozwalający przenosić nóż w pozycji tip-up (czubkiem ku górze). Spine Jimping karbowanie nacięcia na grzbietach rękojeści zwiększają wygodę oraz pewność chwytu. W tylnej części rękojeści lanyard hole, powiększony otwór na linkę.

Dane techniczne:

Numer produktu: C101PDBL2
Nazwa: Manix2 FRCP Dark Blue, CPM S110V PlainEdge
Rodzaj stali: CPM S110V
Długość głowni: 86.0 mm / 3.37"
Grubość głowni: 3.2 mm / 0.125"
Długość całkowita: 204.0 mm / 8.03"
Długość złożony: 118.0 mm / 4.66"
Waga: 82.0 g / 2.9 oz
Rodzaj krawędzi tnącej: Plain (gładka)
Rodzaj szlifu: Full Flat Grind
Typ blokady: Ball Bearing Lock
Rodzaj rękojeści: FRCP
Klips: Left/Right Tip-Up
Kraj pochodzenia: USA
Producent: Spyderco, U.S.A.

Opinie

Napisz opinię

Nóż Spyderco Manix 2 FRCP Dark Blue CPM S110V, Plain (C101PDBL2)

Nóż Spyderco Manix 2 FRCP Dark Blue CPM S110V, Plain (C101PDBL2)

Manix 2 FRCP Dark Blue, CPM S110V Plain, jeden z najlepszych folderów E.D.C. Wykonany w elitarnym kolorze Dark Blue, zarezerwowanym dla noży Spyderco z głownią ze stali CPM S110V z ultralekkimi okładzinami FRCP

Napisz opinię

Proponowane akcesoria

30 innych produktów w tej samej kategorii