Global delivery available, check it now! sklep@noze-swiata.pl   733-790-707, 882-320-094

Składane

Nasze sklepy

Nasze sklepy

DEFCON5.pl KRAKÓW ul.Nadwiślańska 11 (wejście od ul. Piwnej)

Nóż Cold Steel Recon 1 Clip Point 27TLCC

CS27TLCC

Nowość

Recon 1 Clip-point powraca w nowej odsłonie. Ten produkowany od wielu lat nóż jest uważany za jeden z najwytrzymalszych noży taktycznych w ofercie firmy Cold Steel.

Wiecej szczegółów

Chwilowy brak w magazynie - zapytaj sprzedającego

499,00 zł

-200,00 zł

699,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Kryterium wyszukiwania

Rodzaj staliCTS HXP
Długość ostrza80-109mm
Materiał rękojeściG10
Rodzaj blokadyBack lock
Rodzaj ostrzaGładkie

Pełny opis

Należący do serii Recon, wysokiej klasy nóż taktyczny amerykańskiej firmy Cold Steel.

Rękojeść to lekka konstrukcja z laminatu szklano-epoksydowego G10 z mechanizmami blokady wykonanymi ze stali. Rękojeść jest ergonomicznie wyprofilowana, a faktura antypoślizgowa zapewnia bardzo pewny chwyt.

Głownię wykonano z hartowanej do ok. 61HRC, wytrzymałej stali nierdzewnej Carpenter CTS XHP Alloy. W celu zwiększenia odporności na korozję i uniknięcia odblasków głownię pokryto czarną powłoką DLC. Ostrze wyprowadzono wysokim, płaskim szlifem.

Na głowni umieszczono dostępny z obu stron kołek obsługiwany kciukiem, dzięki któremu można łatwo otworzyć nóż zarówno prawą, jak i lewą ręką. W pozycji otwartej głownia blokowana jest niezawodną blokadą Tri-Ad lock, będącą rozwojową wersją back locka. W odróżnieniu od swego pierwowzoru zapada znacznie głębiej, a pod obciążeniem wspiera się o bolec ograniczający otwarcie głowni, co ją dodatkowo stabilizuje. Obecnie jest to najpewniejszy i najwytrzymalszy mechanizm blokujący stosowany w produkowanych seryjnie nożach składanych.

Wygodne, codzienne noszenie zapewnia sprężysty klips na rękojeści, umożliwiający przypięcie noża za paskiem lub do krawędzi kieszeni. Klips jest przekładalny i można go zamontować pozycji tip-up odpowiednio dla osób prawo i leworęcznych. 

Polecamy pracownikom służb mundurowych oraz wszystkim poszukującym mocnego noża składanego, który sprawdzi się równie dobrze w roli codziennego narzędzia, jak i skutecznej broni. 

Dane techniczne:
Długość głowni: 101 mm
Grubość głowni: 3,5 mm
Stal: Carpenter CTS XHP Alloy
Ostrze: gładkie
Rękojeść: G10
Blokada: Tri-Ad Lock
Otwieranie: obustronny kołek
Długość całkowita: 235 mm
Waga: 150 g
Producent: Cold Steel, USA

Opinie

Napisz opinię

Nóż Cold Steel Recon 1 Clip Point 27TLCC

Nóż Cold Steel Recon 1 Clip Point 27TLCC

Recon 1 Clip-point powraca w nowej odsłonie. Ten produkowany od wielu lat nóż jest uważany za jeden z najwytrzymalszych noży taktycznych w ofercie firmy Cold Steel.

Napisz opinię

Proponowane akcesoria

30 innych produktów w tej samej kategorii