Global delivery available, check it now! sklep@noze-swiata.pl   733-790-707, 882-320-094

Składane

Nóż Cold Steel Ti-Lite Zytel (26SP)

26SP

Nowość

Cold Steel Ti-Lite Zytel (26SP) to doskonała propozycja dla osób, które cenią sobie wysoką jakość oraz charakterny design. Projekt nawiązujący do legendarnych już włoskich stiletto.

Wiecej szczegółów

291,87 zł

Dodaj do listy życzeń

Kryterium wyszukiwania

Rodzaj staliAUS8
Długość ostrza80-109mm
Materiał rękojeściZytel (i podobne)
Rodzaj blokadyLiner lock
Rodzaj ostrzaGładkie

Pełny opis

Ti-Lite Zytel to ciekawy, smukły folder codziennego użytku od marki Cold Steel. Amerykański producent od lat pozostaje jednym z liderów rynku, stale rozwijając ofertę noży rozmaitych zastosowań. Dużą część asortymentu stanowią typowe konstrukcje wojskowe i taktyczne. Projektanci firmy inspirują się także klasycznymi nożami z całego świata. Podobnie jest w tym przypadku, Ti-Lite to folder wzorowany na tradycyjnych włoskich stiletto.

Na głownię noża wykorzystana została stal AUS-8A. To nierdzewny materiał, który od lat chętnie stosowany jest w budżetowych pozycjach z oferty Cold Steel. Użytkownicy cenią sobie w stali, poza niską podatnością na korozję, dobre trzymanie ostrości i łatwość jej przywracania, a także przyzwoitą agresję cięcia. Na rękojeść modelu użyto z kolei tworzywa Zytel. To wytrzymały materiał, który jest odporny m.in. na takie czynniki jak temperatura, wilgotność, czy działanie wielu substancji. Zytel zapewnia także dobrą przyczepność i pewny chwyt.

Kształt Cold Steel Ti-Lite bezpośrednio nawiązuje do włoskich składanych noży stiletto. Smukła konstrukcja sprawia, że jest on wygodny w codziennym użytku, nawet mimo dużej długości głowni. Fałszywe ostrze gwarantuje wysoką przenikliwość czubka. Średniej wysokości szlif przekłada się z kolei na dobrą charakterystykę cięcia. Również kształt rękojeści jest bardzo zbliżony do klasycznych konstrukcji. Prosta forma zapewnia dużą uniwersalność oraz wiele możliwości chwytu. Poszerzenie jej końca gwarantuje, że nóż nie wyślizgnie się z ręki. Flipper po rozłożeniu stanowi wydatny jelec, który z kolei zabezpiecza przed przypadkowym ześlizgnięciem dłoni na krawędź tnącą.

Cold Steel Ti-Lite Zytel może być otwierany za pomocą kołka, lub flippera. Sprężynowa blokada pewnie trzyma rozłożoną głownię. Wygodny klips pozwala na przenoszenie noża np. w kieszeni, czy na pasku.

Cechy produktu:

Długość całkowita: 222 mm
Długość głowni: 101 mm
Grubość ostrza: 3 mm
Ostrze: Gładkie
Rodzaj ostrza: Spear Point
Szlif: Płaski
Stal: AUS8 A
Wykończenie głowni: Satin
Kolor okładziny: Czarny
Materiał rękojeści: Zytel
Typ blokady: Liner lock
System otwierania: Flipper
Waga: 113 g
Kod produktu: 26SP
Producent: Cold Steel, USA

Opinie

Napisz opinię

Nóż Cold Steel Ti-Lite Zytel (26SP)

Nóż Cold Steel Ti-Lite Zytel (26SP)

Cold Steel Ti-Lite Zytel (26SP) to doskonała propozycja dla osób, które cenią sobie wysoką jakość oraz charakterny design. Projekt nawiązujący do legendarnych już włoskich stiletto.

Napisz opinię

Proponowane akcesoria

30 innych produktów w tej samej kategorii