Global delivery available, check it now! sklep@noze-swiata.pl   733-790-707, 882-320-094

Składane

Nóż Civivi Stormhowl Red Aluminum, Damascus (C23040B-DS1)

C23040B-DS1

Nowość

Stormhowl Red Aluminum, Damascus uniwersalny nóż składany E.D.C. (Every Day Carry). Ostrze clip point z damastu o niepowtarzalnym wzorze. Ergonomiczna rękojeść z aluminium. Stormhowl to kandydat na jeden z najlepszych noży EDC w swojej klasie cenowej!

Wiecej szczegółów

413,01 zł

Dodaj do listy życzeń

Kryterium wyszukiwania

Rodzaj staliStal damasceńska
Długość ostrza80-109mm
Materiał rękojeściAluminium
Rodzaj blokadyButton Lock
Rodzaj ostrzaGładkie

Pełny opis

Stormhowl Red Aluminum, Damascus uniwersalny nóż składany, zaprojektowany z myślą o łatwym przenoszeniu, który spełnia wszystkie wymagania użytkowe noża E.D.C. Ostrze clip point ze stali nierdzewnej Sandvik Nitro-V. Blokada Button Lock umożliwiająca otwarcie grawitacyjne ostrza przyciskiem oraz ergonomiczna rękojeść z naturalnie rozszerzoną osłoną palców i odwracalnym klipsem. Stormhowl to kandydat na jeden z najlepszych noży EDC w swojej klasie cenowej!

Civivi - submarka WE Knife, firmy wytwarzającej noże najwyższej, światowej jakości. Produkcja odbywa się na tych samych liniach produkcyjnych co WE, dzięki czemu zachowano najwyższy standard montażu.

Damascus - klinga z nierdzewnej stali damasceńskiej o niepowtarzalnym wzorze. Ostrze składające się z dwóch różnych rodzajów stali wykuto i złożono razem na różne sposoby otrzymując ten niesamowity wzór. Charakteryzuje się wysoką twardością w przedziale 58-60 HRC

Głownia - typu Clip Point o wyraźnie zaznaczonym brzuchu wykończona trawieniem podkreślającym niepowtarzalne wzory damastu. Niewielka grubość klingi w połączeniu z wysokim, płaskim szlifem (Flat Grind) daje doskonałą geometrię krawędzi tnącej oraz ekstremalną wydajność cięcia. Ceramiczne łożyska kulkowe wspomagają płynną pracę mechanizmu otwierającego klingę, którą można otworzyć grawitacyjnie za pomocą przycisku zwalniającego znajdującego się na jednej z rękojeści lub za pomocą szybkiej płetwy flippera (index-finger flipper). Po otwarciu płetwa tworzy mini-gardę zapobiegającą ześlizgnięciu się dłoni na ostrze. Na grzbiecie klingi upper jimping, karbowane oparcie pod kciuk. Całość blokowana jest solidną blokadą button lock. Pod przyciskiem blokady znajduje się stawiająca opór sprężyna, która zapobiega przypadkowemu zwolnieniu blokady.

Rękojeść - wykonana z aluminium w kolorze czerwonym, charakterystyczna faktura wykonana obrabiarkami CNC. Fazowane krawędzie okładek eliminują ostre krawędzie dla wygody, a wykonane z przodu podcięcie na palec (fore finger groove) poprawia pewność uchwytu. Otwarta konstrukcja tzw. open-backed mocowana stalowymi tulejami dystansowymi redukuję wagę oraz ułatwia czyszczenie. Oś pivota zdobi stylizowane logo marki Civivi. Dwupozycyjny, prawo/lewostronny klips deep carry pozwala przenosić dyskretnie nóż w kieszeni w pozycji tip-up (czubkiem ostrza do góry).

Futerał - nóż zapakowano w zapinane zamkiem miękkie nylonowe etui z logo marki. Służy do bezpiecznego przechowywania i transportowania foldera.

Dane techniczne:

Numer produktu: C23040B-DS1
Nazwa produktu: Stormhowl Red Aluminum, Damascus

Długość całkowita: 194.1 mm / 7.64"
Długość głowni: 83.8 mm / 3.3"
Grubość głowni: 2.6 mm / 0.1"
Długość rękojeści: 110.3 mm / 4.34"
Grubość rękojeści: 12.0 mm / 0.47"
Waga: 86.2 g / 3.04 oz

Materiał głowni: Damascus
Twardość głowni: 58-60 HRC
Szlif głowni: Flat
Wykończenie głowni: Acid Etched

Materiał rękojeści: Aluminium
Kolor wykończenie rękojeści: Red
Materiał backspacera: Stainless Steel (tuleje dystansowe)
Kolor backspacera: Black

Klips: Right/Left, Tip-Up
Materiał klipsa: Stainless Steel

Mechanizm pivota: Caged Ceramic Ball Bearing (Ceramiczne łożyska kulkowe)
Blokada: Button Lock
Sposób otwierania: Manual, flipper
Dodatkowe akcesoria: Pouch

Designer: Civivi
Marka: Civivi Knife
Producent: WeKnife Co., Ltd.
Kraj pochodzenia: P.R.C.

Opinie

Napisz opinię

Nóż Civivi Stormhowl Red Aluminum, Damascus (C23040B-DS1)

Nóż Civivi Stormhowl Red Aluminum, Damascus (C23040B-DS1)

Stormhowl Red Aluminum, Damascus uniwersalny nóż składany E.D.C. (Every Day Carry). Ostrze clip point z damastu o niepowtarzalnym wzorze. Ergonomiczna rękojeść z aluminium. Stormhowl to kandydat na jeden z najlepszych noży EDC w swojej klasie cenowej!

Napisz opinię

Proponowane akcesoria

30 innych produktów w tej samej kategorii