Global delivery available, check it now! sklep@noze-swiata.pl   733-790-707, 882-320-094

Z ostrzem stałym

Nóż FOX Cutlery Ferox G10 Black by Tommaso Rumici (FX-630 B)

FX-630B

Nowość

560,16 zł

Dodaj do listy życzeń

Kryterium wyszukiwania

Rodzaj staliN690
Długość ostrza0-119mm
Materiał rękojeściG10
Rodzaj ostrzaZąbkowane / Gładkie (combo)

Pełny opis

Ferox, design by Tommaso Rumici to średnich rozmiarów nóż wielofunkcyjny włoskiego producenta, firmy FOX. powstały z jednego kawałka stali (full tang) z ostrą jak brzytwa krawędzią tnącą i pierścieniem na palec z karabińczykiem. Dodatkowo dwie końcówki wkrętaków śrubokręt płaski i krzyżakowy oraz adapter na bity pasujący do gniazda narzędziowego umieszczonego w rękojeści.

Back ring / tail ring / ring pommel - precyzyjnie wyprofilowany, aby zapobiec ślizganiu się pierścień palcowy. Utrzymuje nóż w odpowiedniej pozycji / gotowości do użycia zapewniając bezpieczeństwo uchwytu, może służyć do uderzania w określone punkty ciała. Zapobiega wyślizgiwaniu się noża, gdy robi się ciężko. Zawiera klips przypominający karabińczyk.

N690Co - głownia z wysokowęglowej stali nierdzewnej z dodatkiem kobaltu dla uzyskania strukturalnej jednorodności. Utwardzana w przedziale 58-60 HRC. Wytwarzana w austriackiej hucie Böhler-Uddeholm.

Physical Vapor Deposition Gun Met - trwałość powierzchni oraz krawędzi klingi zwiększono metodą PVD polegającą na osadzaniu cienkich warstw z fazy gazowej. Naniesiona powłoka posiada bardzo dużą twardość co znacznie zwiększa odporność ostrza na rdzę i zużycie ścierne.

Głownia - o profilu Drop Point, zaznaczony brzuch ostrza zapewnia doskonałą geometrię krawędzi tnącej. Ostrze częściowo ząbkowane wyprowadzono szlifem płaskim (Flat Grind). Finger guard, osłona na palce oraz thumb ramp with jimping, teksturowana rampa pod kciuk dla lepszej kontroli noża.

Combination Edge - (częściowo ząbkowane zwane również COMBO), połączenie ząbkowanego ostrza do agresywnego cięcia twardych materiałów, tworzyw sztucznych i włóknistych oraz ostrza gładkiego służącego do precyzyjnego cięcia. Ostrze ząbkowane składa się naprzemiennie z jednego dużego oraz dwóch małych zębów tzw. two-step. Wzór ten zwiększa długość krawędzi tnącej o 24% w stosunku do ostrza prostego.

Rękojeść - teksturowane, antypoślizgowe okładziny z odpornego tworzywa G10. Wycięte szczeliny w okładkach, w każdej umieszczono końcówkę wkrętaka. Bity zabezpieczono gumowymi pierścieniami, które zapewniają również dodatkową przyczepność. Na jednej ze stron rękojeści, umieszczono gniazdo narzędziowe do adapteru na bity.

Pochwa - lekka i płaska, wykonana z tworzywa kydex. Kabura zabezpiecza nóż przed wypadnięciem oraz ułatwia szybkie dobycie noża w każdej sytuacji. ładownica umożliwia przenoszenie na pasie w jednej z zdefiniowanych pozycji.

Dane techniczne:
Numer produktu: FX-630B
Rodzaj stali: N690Co
Twardość głowni: 58-60 HRC
Długość głowni: 90.0 mm / 3.54"
Grubość głowni: 4.0 mm / 0.16"
Długość całkowita: 210.0 mm / 8.27"
Waga: 132.0 g / 4.66 oz
Rodzaj krawędzi tnącej: Combo
Typ głowni: Drop Point

Materiał rękojeści: G10 Black, Rubber

Pochwa: Kydex
Producent: FOX Cutlery, Włochy

Opinie

Napisz opinię

Nóż FOX Cutlery Ferox G10 Black by Tommaso Rumici (FX-630 B)

Nóż FOX Cutlery Ferox G10 Black by Tommaso Rumici (FX-630 B)

Napisz opinię

Proponowane akcesoria

30 innych produktów w tej samej kategorii