Global delivery available, check it now! sklep@noze-swiata.pl   733-790-707, 882-320-094

Automatyczne

Nóż Benchmade 9051SBK AFO II

9051SBK

Nowość

899,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Kryterium wyszukiwania

Rodzaj stali154CM
Długość ostrza80-109mm
Materiał rękojeściAluminium
Rodzaj blokadyInna
Rodzaj ostrzaZąbkowane / Gładkie (combo)

Pełny opis

Benchmade 9051SBK AFO II to duży nóż automatyczny dla służb mundurowych, wyposażony w częściowo ząbkowane ostrze ze stali nierdzewnej CPM 154, powiększony przycisk do rozkładania oraz masywne okładziny z anodowanego aluminium.

Stal narzędziowa
Nóż ma smukłą głownię o długości 90 mm, wykonaną z twardej stali narzędziowej 154CM, hartowaną do twardości 58-61 HRC. 154CM to stal nierdzewna o wysokiej zawartości węgla wzbogacona dodatkiem molibdenu, dlatego można ją określić jako ulepszoną wersję 440C.

Amerykańska stal 154CM jest ceniona za odporność na korozję i zużycie (wysoka udarność), długie utrzymywanie ostrości roboczej oraz relatywną łatwość w ostrzeniu.

Użytkowa głownia
Klingę o użytkowym profilu drop-point pokryto warstwą czarnego teflonu, który chroni przed drobnymi zarysowaniami i podkreśla taktyczny charakter noża. Nóż ma wyraźnie zaznaczony brzuch ostrza oraz mocny sztych. Głownia o takim profilu stanowi doskonały wybór dla osób szukających noża o bardzo dobrych właściwościach tnących i wytrzymałym czubku. Grubość klingi w najszerszym miejscu wynosi 3,1 mm, co stanowi kompromis pomiędzy wytrzymałością i funkcjonalnością noża w codziennej pracy.

Ostrze typu combo
Częściowo ząbkowane ostrze ułatwia cięcie twardych (np. plastik i kości) oraz włóknistych materiałów (liny, pasy, taśmy). Ostrza typu combo (połączenie gładkiej i ząbkowanej krawędzi tnącej) są chętnie wybierane przez żołnierzy, ratowników oraz osoby szukające narzędzi o szerszym spektrum zastosowań.

Błyskawiczne rozkładanie
Główną zaletą noża automatycznego, jest komfortowy oraz szybki system rozkładania. W odróżnieniu od modeli ze wspomaganą głownia, w nożu automatycznym rozłożenie klingi wymaga jedynie wciśnięcia przycisku, który odpowiada za zwolnienie blokady i aktywację wewnętrznej sprężyny.

Złożenie klingi wymaga ponownego wciśnięcia przycisku oraz ręcznego schowania ostrza. Taka funkcjonalność powoduje, że „automaty” cieszą się ogromną popularnością wśród żołnierzy, pracowników służb mundurowych oraz pasjonatów edc.

Przycisk zwalniający osadzono we frezowanym wycięciu, dlatego nie wystaje on ponad rękojeść. Powiększony przycisk aktywujący pozwala na wygodną obsługę noża w rękawicach taktycznych.

W nożu zastosowano wzmocnioną o 30% blokadę, która zapobiega przypadkowemu wciśnięciu przycisku aktywującego i złożeniu ostrza. Suwak drugiego mechanizmu zabezpieczającego znajduje się na grzbiecie rękojeści.

Podczas użytkowania noża automatycznego zaleca się zachowanie najwyższej ostrożności oraz rozwagi.

Ergonomiczny chwyt
Nóż ma masywne okładziny z anodowanego aluminium lotniczego 6061-T6 tworzące z backspacerem monolityczną całość. Dzięki precyzyjnej obróbce 3D rękojeść ma efektowny design i dobrą przyczepność, którą zapewniają głębokie frezy oraz ergonomiczny kształt.

Czarna anodowana powłoka jest odporna na blaknięcie, zarysowania i wytarcie, co gwarantuje atrakcyjny wygląd noża przez długi czas. W tylnej części rękojeści znajduje się otwór przydatny do mocowania linki lub oplotu z paracordu.

Wkładka dystansowa (backspacer) ma otwartą konstrukcję ułatwiającą czyszczenie noża.

Dyskretne przenoszenie noża w kieszeni umożliwia standardowy klips z możliwością mocowania w 4 pozycjach.

Pochewka Molle
Do przenoszenie noża służy nylonowa pochewka zapinana na napę, kompatybilna z systemem mocowanie Molle.

DANE TECHNICZNE:
Twardość stali [HRC]: 58-61
Typ otwierania: przycisk
Typ stali: nierdzewna - 154CM
Materiał okładzin: metal - aluminium anodyzowane
Materiał pochewki: nylon
Typ szlifu: płaski
Wspomaganie otwarcia: tak, sprężynowe

Długość całkowita [mm]: 216
Długość głowni [mm]: 90
Długość po złożeniu [mm]: 126
Grubość głowni [mm]: 3,15
Masa [g]: 164

Okres gwarancyjny: Dożywotnia gwarancja producenta
Producent: Benchmade, USA

Opinie

Napisz opinię

Nóż Benchmade 9051SBK AFO II

Nóż Benchmade 9051SBK AFO II

Napisz opinię

Proponowane akcesoria

30 innych produktów w tej samej kategorii