Global delivery available, check it now! sklep@noze-swiata.pl   733-790-707, 882-320-094

Główna

Nóż Grawitacyjny Reate EXO-M Titanium Bead Blast/Marble Carbon Fiber, Satin Drop Point Elmax

EXO-M Drop Point

Nowość

Chwilowy brak w magazynie - zapytaj sprzedającego

1 435,77 zł

Cena nie uległa zmianie

-100,00 zł

1 535,77 zł

Dodaj do listy życzeń

Kryterium wyszukiwania

Rodzaj staliElmax
Długość ostrza80-109mm
Materiał rękojeściTytan
Rodzaj blokadyInna
Rodzaj ostrzaGładkie

Pełny opis

EXO-M Gravity Titanium Bead Blast/Marble Carbon Fiber, Satin Drop Point, nóż składany, współczesna wersja noża grawitacyjnego będącego na wyposażeniu oddziałów spadochronowych. Intuicyjne otwieranie i najlepsze materiały, perfekcyjnie połączone ze sobą z jakością marki REATE!

Reate to marka będąca synonimem konstruowania i produkcji wysokiej jakości noży.  Jej założyciel, David Deng, jest entuzjastą noży od dawna, z doświadczeniem w projektowaniu mechanicznym i produkcji, nieustannie dąży do doskonałości we wszystkich projektach noży produkowanych przez Reate. Precyzyjne cięcie drutowe EDM, szybkie grawerki CNC, grawerowanie laserowe, operacje frezowania, szlifowanie CNC, niskotemperaturowe piece do odpuszczania, niestandardowe ręczne prace wykończeniowe, by wymienić tylko kilka z profesjonalnych narzędzi jakich używają w procesie produkcyjnym. Wysokiej jakości stal na ostrza i materiały produkcyjne są kupowane bezpośrednio z USA, Niemiec i Japonii.  Powszechnie stosowane stale w naszym procesie produkcyjnym to: Bohler M390, S35VN, S30V, S90V, VG10, RWL34 i Damascus. Stosowane przez nas materiały na rękojeści obejmują: Tytan 6AL4V, włókno węglowe, G10, miedź, aluminium, drewno, a także materiały naturalne.

Elmax - uważana za „najlepszą wszechstronną stal nożową” nowoczesna stal stopowa o wysokiej zawartości 17.30% (Cr), węgla 1.70% (C), wanadu 3.00% (V), molibdenu 1.00% (Mo), krzemu 0.80% (Si). Hartowana w przedziale 57-62 HRC. Produkowana metodą metalurgii proszków polegającą na mieszaniu drobno sproszkowanych materiałów, prasowaniu do pożądanego kształtu, a następnie podgrzewaniu w celu spiekania lub wiązania materiału. Charakteryzuje się ekstremalnym trzymaniem krawędzi, wysoką odpornością na zużycie i na korozję oraz stabilnością wymiarową. Wytwarzana w austriackich hutach Böhler-Uddeholm.

Głownia - typu Drop Point, wykończona elegancką metodą Satin. Brzusiec wydłuża długość krawędzi tnącej w stosunku do długości smukłej klingi zbiegając się w kierunku ostrego jak igła czubka noża. Grubość klingi zapewnia wysoką wytrzymałość podczas gdy wysoki, płaski szlif daje doskonałą geometrię krawędzi tnącej oraz ekstremalną wydajność cięcia. Blokowanie mechaniczne poprzez zatrzaśnięcie fragmentu rękojeści na owalnym kołku blokady.

Rękojeść - tytanowy szkielet, z ruchomą górną częścią odpowiadającą za otwieranie i zamykanie noża. Fazowane krawędzie okładek eliminują ostre ranty a dodatkowe okładki z Marble Carbon Fiber poprawiają pewność uchwytu. Po prawej stronie suwak blokady otwierania/zamykania. Po przesunięciu go w pozycję "lock", nie otworzymy/zamkniemy noża przez przypadek. Jednopozycyjny (prawa) klips pozwala przenosić nóż w pozycji tip-down.

Dane techniczne:

Numer produktu: b.d.
Nazwa produktu: EXO-M Gravity Titanium Bead Blast/Marble Carbon Fiber, Satin Drop Point

Długość całkowita: 195.0 mm / 7.68"
Długość głowni: 80.0 mm / 3.15"
Grubość głowni: 3.0 mm / 0.12"
Długość rękojeści: 115.0 mm / 4.53"
Grubość rękojeści: b.d.
Waga: 123.0 g / 4.34oz

Materiał głowni: Elmax
Twardość głowni: b.d.
Szlif głowni: Flat
Wykończenie głowni: Satin

Materiał rękojeści: 6AL4V Titanium with Marble Carbon Fiber Scales
Kolor wykończenie rękojeści: Grey / Black
Materiał backspacera: 6AL4V Titanium
Kolor backspacera: Grey

Klips: Right, Tip-Down
Materiał klipsa: Stainless Steel

Mechanizm pivota: Slide system
Blokada: Handle Lock
Sposób otwierania: Manual, gravity
Dodatkowe akcesoria: Brak

Designer: Reate Knives
Marka: Reate Knives
Producent: Reate Knives, Inc.
Kraj pochodzenia: P.R.C.

Opinie

Napisz opinię

Nóż Grawitacyjny Reate EXO-M Titanium Bead Blast/Marble Carbon Fiber, Satin Drop Point Elmax

Nóż Grawitacyjny Reate EXO-M Titanium Bead Blast/Marble Carbon Fiber, Satin Drop Point Elmax

Napisz opinię

Proponowane akcesoria

30 innych produktów w tej samej kategorii