Global delivery available, check it now! sklep@noze-swiata.pl   733-790-707, 882-320-094

Główna

Nóż grawitacyjny Reate EXO-M Gravity OTF Double Edge Bead Blast Titanium / Marble Carbon Fiber, Satin Elmax

EXO-M DE.MCF

Nowość

1 435,77 zł

Cena nie uległa zmianie

-100,00 zł

1 535,77 zł

Dodaj do listy życzeń

Kryterium wyszukiwania

Rodzaj staliElmax
Długość ostrza80-109mm
Materiał rękojeściTytan
Rodzaj blokadyInna
Rodzaj ostrzaGładkie

Pełny opis

EXO-M Gravity OTF Double Edge Bead Blast Titanium / Marble Carbon Fiber, Satin pomysłowy nóż składany EXO-M (Medium) z legendarnej manufaktury Reate Knives, popis inżynierów w projektowaniu. Gravity OTF (Out The Front) głownia wysuwana z przodu dzięki sile grawitacji. Wzorowany na konstrukcji grawitacyjnego noża lotniczego Luftwaffe, potocznie nazywanego nożem niemieckich spadochroniarzy. Intuicyjne wysuwanie / wsuwanie ostrza jedną ręką (pod wpływem siły ciężkości) oraz najlepsze materiały, perfekcyjnie połączone ze sobą z niezrównaną jakością marki Reate!

Reate - niezależna marka będąca synonimem konstruowania i produkcji niezrównanej jakości noży. Jej założyciel, David Deng, wieloletni entuzjasta noży, z doświadczeniem w projektowaniu mechanicznym i produkcji, nieustannie dąży do doskonałości i perfekcji, w czym pomaga mu profesjonalny zespół projektowy i własna fabryka. Reate Knives nietuzinkowa marka, która ma odwagę, aby stać się innowatorem i rzucić wyzwanie tradycyjnym rozwiązaniom stosowanym przez współczesne firmy nożowe. Do produkcji perfekcyjni wykonanych narzędzi używa wyłącznie najwyższej jakości materiałów. Ciesząc się zasłużoną reputacją lidera w świecie noży, marka stawia na najwyższą możliwą jakość wykonania oraz innowacyjne podejście do projektowania.

Elmax - uważana za „najlepszą wszechstronną stal nożową” nowoczesna stal stopowa o wysokiej zawartości 17.30% (Cr), węgla 1.70% (C), wanadu 3.00% (V), molibdenu 1.00% (Mo), krzemu 0.80% (Si). Hartowana w przedziale 57-62 HRC. Produkowana metodą metalurgii proszków polegającą na mieszaniu drobno sproszkowanych materiałów, prasowaniu do pożądanego kształtu, a następnie podgrzewaniu w celu spiekania lub wiązania materiału. Charakteryzuje się ekstremalnym trzymaniem krawędzi, wysoką odpornością na zużycie i na korozję oraz stabilnością wymiarową. Wytwarzana w austriackich hutach Böhler-Uddeholm.

Głownia - szlifowana maszynowo typu DE (Double Edge Dagger) z obustronnie ostrzonymi krawędziami. Wykończona elegancką metodą satynowaniaBrzusiec wydłuża długość krawędzi tnącej w stosunku do długości smukłej klingi zbiegając się w kierunku ostrego jak igła czubka noża. Grubość klingi zapewnia wysoką wytrzymałość podczas gdy wysoki, płaski szlif daje doskonałą geometrię krawędzi tnącej oraz ekstremalną wydajność cięcia. Blokowanie mechaniczne poprzez zatrzaśnięcie fragmentu rękojeści na owalnym kołku blokady.

Rękojeść - wykonany na frezarkach CNC tytanowy Exoskeleton, zewnętrzny szkielet z ruchomą górną częścią odpowiadającą za otwieranie i zamykanie noża. Fazowane krawędzie okładek eliminują ostre ranty, a perfekcyjnie dopasowane wkładki z z kompozytu włókna węglowego o czarnym marmurkowym wzorze Marble Carbon Fiber nadają ekskluzywnego charakteru oraz poprawiają pewność uchwytu. Po prawej stronie kunsztowny suwak blokady przesuwnej do wysuwania/wsuwania klingi. Po przesunięciu go w bezpieczną pozycję "lock", nie otworzymy/zamkniemy noża przez przypadek. Jednopozycyjny tytanowy (prawa) klips deep carry umożliwia dyskretne przenoszenie noża w kieszeni w pozycji tip-down (czubkiem ostrza do dołu).

Dane techniczne:

Numer produktu: b.d.
Nazwa produktu: EXO-M Gravity OTF Double Edge Bead Blast Titanium / Marble Carbon Fiber, Satin

Długość całkowita: 195.0 mm / 7.68"
Długość głowni: 80.0 mm / 3.15"
Grubość głowni: 3.0 mm / 0.12"
Długość rękojeści: 115.0 mm / 4.53"
Grubość rękojeści: b.d.
Waga: 123.0 g / 4.34oz

Materiał głowni: Elmax
Twardość głowni: 60-61 HRC
Szlif głowni: Flat
Wykończenie głowni: Satin

Materiał rękojeści: 6AL4V Titanium with Marble Carbon Fiber Inlay
Kolor wykończenie rękojeści: Bead Blast / Black
Materiał backspacera: 6AL4V Titanium
Kolor backspacera: Bead Blast

Klips: Right, Tip-Down
Materiał klipsa: Titanium (Bead Blast)

Mechanizm pivota: Slide system
Blokada: Handle Lock
Sposób otwierania: Manual, gravity
Dodatkowe akcesoria: Brak

Designer: Reate Knives
Marka: Reate Knives
Producent: Reate Knives, Inc.
Kraj pochodzenia: P.R.C.

Opinie

Napisz opinię

Nóż grawitacyjny Reate EXO-M Gravity OTF Double Edge Bead Blast Titanium / Marble Carbon Fiber, Satin Elmax

Nóż grawitacyjny Reate EXO-M Gravity OTF Double Edge Bead Blast Titanium / Marble Carbon Fiber, Satin Elmax

Napisz opinię

Proponowane akcesoria

30 innych produktów w tej samej kategorii