Global delivery available, check it now! sklep@noze-swiata.pl   733-790-707, 882-320-094

Ostrzałki Elektryczne

Ostrzałka elektryczna kuchenna Work Sharp E2-I

CPE2-I

Nowość

225,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Pełny opis

Work Sharp E2-I to elektryczna ostrzałka do noży kuchennych, wyposażona w elastyczne tarcze ścierne oraz prowadnice kątowe, pozwalające na precyzyjne i prawidłowe ostrzenie całej krawędzi tnącej.

Budowa
Ostrzałka ma lekką konstrukcję oraz kompaktowe rozmiary, dzięki czemu zajmuje mało przestrzeni na blacie kuchennych, a po skończonej pracy można ją po prostu schować do szuflady. Największą zaletą tego modelu jest prosta, niemal instynktowna obsługa, dzięki czemu mogą z niej korzystać osoby bez doświadczenia w ostrzeniu noży.

Urządzenie ma 3 strefy ostrzenia służące do ostrzenia lewej i prawej strony krawędzi oraz jej polerowania. Wysoką funkcjonalność urządzenia zwiększa opcja ostrzenia nożyczek.

Jedna ostrzałka do wszystkich noży kuchennych
Work Sharp E2-I to wszechstronna ostrzałka kuchenna, dzięki której w szybki i prawidłowy sposób wyostrzymy różnego rodzaju noże np.

gładkie noże kuchenne,
ząbkowane noże kuchenne,
noże do filetowania,
noże składane,
nożyczki,
tasaki,
noże japońskie.

Proces ostrzenia
Urządzenie ma 3 strefy ostrzenia odpowiadające za ostrzenie:

prawej strony krawędzi tnacej,
lewej strony krawędzi tnącej,
polerowanie i szybki podostrzanie
Dzięki zastosowaniu systemu prowadnic ostrzenie noży jest proste i nie wymaga specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia.

Wystarczy umieścić nóż w prowadnicy, wybrać jedną z dwóch szybkości (ostrzenie lub naprawa mocno stępionych krawędzi) i przeciągać ostrze od nasady aż po czubek, naprzemiennie zmieniając strony szlifowania tj. prawa, lewa, prawa, lewa itd.

W odróżnieniu od większości ostrzałek kuchennych wykorzystujących płytki diamentowe Work Sharp E2-I zastosował elastyczne tarcze ścierne o gradacji P120, które ostrzą delikatniej, jednak tworzą krawędź ostrza, ma znacznie wyższą ostrość.

Po zakończeniu ostrzenia wstępnego możemy ręcznie wypolerować ostrze, wykorzystując w tym celu środkową szczelinę, w której zastosowano ceramikę o drobnej gradacji. Ostrzałka ceramiczna doskonale sprawdza się także do ostrzenia noży ząbkowanych oraz szybkiego podostrzania.

Dwa tryby pracy
W zależności od potrzeb i poziomu uszkodzenia ostrza, użytkownik ma do wyboru dwie prędkości ostrzenia. Przycisk Sharp włącza standardowy tryb ostrzenia, przycisk Shape służy do naprawy i wyprowadzania mocno stępionych krawędzi.

Funkcje dodatkowe
Ostrzałka pozwala również na ostrzenie nożyczek, w tym celu wystarczy zdemontować przystawkę ceramiczną i włączyć ostrzałkę w trybie mniejszej prędkości.

PRODUCENT: Work Sharp, USA

Opinie

Napisz opinię

Ostrzałka elektryczna kuchenna Work Sharp E2-I

Ostrzałka elektryczna kuchenna Work Sharp E2-I

Napisz opinię

Proponowane akcesoria

11 innych produktów w tej samej kategorii