Global delivery available, check it now! sklep@noze-swiata.pl   733-790-707, 882-320-094

Składane

Nóż Benchmade 560BK-1 Freek

BM560BK-1

Nowość

Chwilowy brak w magazynie - zapytaj sprzedającego

885,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Kryterium wyszukiwania

Rodzaj staliCPM-M4
Długość ostrza80-109mm
Materiał rękojeściG10
Rodzaj blokadyAxis lock
Rodzaj ostrzaGładkie

Pełny opis

Benchmade 560BK-1 Freek to popularny model noża, który po raz pierwszy wykonano z dwóch niezwykle wytrzymałych materiałów, legendarnej stali CPM-M4 oraz laminatu G10.

Benchmade 560BK Freek ma głownię typu drop-point o doskonale dobranej długości użytkowej wynoszącej 91 mm. Klinga wysokim płaskim szlifie została zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi twardą powłoką ceramiczną Cerakote, cechującą się bardzo dużą odpornością na ścieranie i zarysowania.

Nowy model 560BK ma klingę wykonaną z wysokowęglowej stali narzędziowej CPM-M4 zahartowanej do twardości aż 62-64 HRC. Dzięki dużej zawartości molibdenu, wanadu i wolframu wysoki poziom węgla został równoważony, co wpływa na doskonałe utrzymywanie ostrości i ogromną twardość.

Ostrzenie takiej stali jest trudne i czasochłonne, należy również pamiętać o regularnnej pielęgnacji ostrza. W zamian jednak użytkownik otrzymuje narzędzie, którego agresywne cięcie oraz niezwykle długie utrzymywanie ostrości roboczej doskonale kompensują wspomniane niedogodności.

Obustronny kołek pozwala na szybkie rozłożenie ostrza jedną ręką osobom prawo i leworęcznym. Zastosowana blokada to oczywiście Axis-lock, niezmiennie uważany za jeden z najmocniejszych i wygodnych mechanizmów stosowanych w nożach składanych.

Rampa umieszczona na grzbiecie klingi tworzy pewne podparcie dla kciuka w trakcie operowania nożem. Profilowane okładziny wykonano z czarno-szarego laminatu G10, który poddano frezowaniu zwiększającemu przyczepność i pewność chwytu.

Wyjątkowość tego modelu podkreślają czerwone wkładki (linersy) i utrzymane w tej samej kolorystyce polerowane tuleje dystansowe. Do rękojeści mocowany jest stalowy klips z możliwością przełożenia na drugą stronę (lewa/prawa).

DANE TECHNICZNE:
Profil głowni: Drop Point
Twardość stali [HRC]: 62-64
Typ blokady ostrza: AXIS® Lock
Typ stali: węglowa - CPM®M4
Materiał okładzin: kompozyt - G10
Typ szlifu: płaski
Długość całkowita [mm]: 215
Długość głowni [mm]: 91
Długość po złożeniu [mm]: 123
Grubość głowni [mm]: 2,9
Masa [g]: 105
Producent: Benchmade, USA

Opinie

Napisz opinię

Nóż Benchmade 560BK-1 Freek

Nóż Benchmade 560BK-1 Freek

Napisz opinię

Proponowane akcesoria

30 innych produktów w tej samej kategorii