Global delivery available, check it now! sklep@noze-swiata.pl   733-790-707, 882-320-094

Składane

Nóż LionSteel SR22A BS Aluminum Black

SR22A B

Nowość

SR22A Aluminium Black / Satin Blade folder włoskiej manufaktury LionSteel. Mniejsza wersja noża SR11, który był ewolucją historycznego modelu SR-1, zdobywcy nagrody na targach Blade Show. Lekki i wytrzymały folder EDC z ekskluzywną technologią Solid Knife

Wiecej szczegółów

715,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Kryterium wyszukiwania

Rodzaj staliSleipner
Długość ostrza80-109mm
Materiał rękojeściAluminium
Rodzaj blokadyFrame lock
Rodzaj ostrzaGładkie

Pełny opis

SR22A Aluminium Black / Satin Blade (Solid folding knife) włoskiej manufaktury LionSteel. Mniejsza wersja składanego noża SR11, który był ewolucją historycznego modelu SR-1 oraz zwycięzcą najbardziej innowacyjnego projektu na targach Blade Show. Lekki i wytrzymały z ekskluzywną technologią Solid Knife kompaktowy folder E.D.C.

Design by Molletta, owoc współpracy ze znanym i cenionym projektantem z wieloletnim doświadczeniem. Michele Pensato (ps. Molletta), wyróżnia się nowym podejściem do wykorzystania materiałów i eksperymentów w zastosowaniu obróbki cieplnej oraz zastosowaniu zaawansowanego oprogramowania przy projektowaniu noży.

Sleipner - klinga z chromowo-molibdenowo-wanadowej, wysokostopowej uniwersalnej stali narzędziowej o dużej odporności na zużycie i na wykruszanie. Uzyskuje wysoką twardość 60-61 HRC. Wytwarzana w szwedzkiej stalowni Uddeholm.

Głownia - Drop Point z wyraźnie zaznaczonym brzuchem zapewnia doskonałą geometrię krawędzi tnącej i ekstremalną wydajność cięcia. Ostrze gładkie Plain wyprowadzono szlifem płaskim (Flat Grind), który doskonale prezentuje matowe satynowe wykończenie. Umieszczony na spodzie głowni występ / flipper, wspomagany przez IKBS ułatwia otwarcie klingi. W pozycji otwartej występ pełni funkcję jelca, chroniąc dłoń przed zsunięciem się na ostrze.

IKBS - (system łożysk kulkowych) umożliwia szybkie, płynne otwarcie klingi.

Solid Frame-Lock - wzmocniona, monolityczna blokada klingi z aluminium Ergal. Jedną z okładzin pełniącą rolę mechanizmu blokującego wzmocniono hartowaną stalową wkładką.

RotoLock - blokada z opatentowanym dodatkowym mechanizmem blokującym w kształcie tytanowej tarczy autorstwa Gianniego Pauletty. Gdy nóż jest otwarty, przekręcenie RotoLock o około 1/8 obrotu zgodnie z ruchem wskazówek zegara klinuje mechanizm blokady, zapobiegając niezamierzonemu zwolnieniu blokady ostrza, zapewnia stabilność klingi identyczną jak w nożach ze stałym ostrzem.

Rękojeść - wykonana w technologii Solid® Knife, uzyskiwanej z jednego kawałka aluminium Ergal, obrobionego w 4D. Dzięki czemu pozyskano monolityczny szkielet (korpus) o najwyższej wytrzymałości, będący solidnym elementem konstrukcyjnym. Okładziny chwytu poddano obróbce CNC uzyskując antypoślizgową fakturę. Dwupozycyjny lewo / prawostronny kompaktowy klips pozwala przenosić nóż w pozycji tip-up (czubkiem do góry). Przykręcony do aluminiowej ramy za pomocą śruby / zbijaka do bicia szkła wykonanego z węglika wolframu. W tylnej części okładzin lanyard hole, otwór na linkę.

Dane techniczne:

Rodzaj stali: Sleipner Uddeholm
Twardość głowni: 60-61 HRC
Długość głowni: 80.0 mm / 3.15"
Grubość głowni: 4.0 mm / 0.16"
Długość całkowita: 180.0 mm / 7.09"
Waga: 100.0 g / 3.53 oz
Rodzaj krawędzi tnącej: Plain (gładki)
Rodzaj szlifu: Flat Grind
Typ głowni: Drop Point
Mechanizm blokady: Frame Lock
Materiał rękojeści: Aluminium Ergal
Klips: Left/Right, Tip-Up
Producent: Lion Steel, Włochy

Opinie

Napisz opinię

Nóż LionSteel SR22A BS Aluminum Black

Nóż LionSteel SR22A BS Aluminum Black

SR22A Aluminium Black / Satin Blade folder włoskiej manufaktury LionSteel. Mniejsza wersja noża SR11, który był ewolucją historycznego modelu SR-1, zdobywcy nagrody na targach Blade Show. Lekki i wytrzymały folder EDC z ekskluzywną technologią Solid Knife

Napisz opinię

Proponowane akcesoria

30 innych produktów w tej samej kategorii