Global delivery available, check it now! sklep@noze-swiata.pl   733-790-707, 882-320-094

Z ostrzem stałym

Nóż CRKT 2387O Minimalist Bowie Cthulhu

2387O

Nowość

134,15 zł

Dodaj do listy życzeń

Kryterium wyszukiwania

Rodzaj stali8Cr13MoV
Długość ostrza0-119mm
Materiał rękojeściZytel (i podobne)
Rodzaj ostrzaGładkie

Pełny opis

Oto bardzo mały i lekki nóż, który zapewnia zaskakujący komfort i kontrolę dzięki niezwykłej geometrii, konstrukcji full-tang, 2 calowej głowni typu Bowie oraz rękojeści wykonanej z polipropylenu.

Wersja 2387O to wersja z niebieską rękojeścią oraz pochewką w tym samym kolorze , oraz mocno charakterystycznym zdobieniem klingi nawiązującym do stworzonej przez H. P. Lovecrafta postaci mitycznego bóstwa - Cthulhu. Idealny do cięć i nieodzowny towarzysz podczas wypadu do lasu bądź przy pracach w garażu. Pokrowiec można zawiesić na szyi lub przymocować do pasa.

Cthulhu to istota fikcyjna, zwana również Wielki Przedwieczny, najbardziej znane bóstwo z kręgu mitów stworzonych przez H.P. Lovecrafta. Zwany jest Bratem lub Kapłanem Przedwiecznych, Al-Khadhulu, Kuthulu, Set-Hulhu lub Chta-lhu.

Cthulhu leży uśpiony w cyklopowym mieście R’lyeh na dnie Pacyfiku, kiedy jednak planety ułożą się prawidłowo, Cthulhu przybędzie aby zniszczyć świat.

 

Minimalist dostarczany jest z pochewką z polipropylenu i linką do noszenia na szyi. Ponieważ nóż wraz z pochwą waży jedynie 45 gram może być używany jako nóż EDC, którego obecności praktycznie nie zauważysz.

 

W przeciwieństwie do wielu małych noży ten jest naprawdę użyteczny w wielu codziennych pracach. Typ głowni zapewnia doskonałą penetrację podczas gdy ostrze świetnie sprawdzi się przy obieraniu owoców czy precyzyjnej pracy w drewnie.

 

Zgodnie ze swoją nazwą, to naprawdę minimalny nóż fixed, ale to także najbardziej użyteczny nóż ,jak na swoje rozmiary, jaki widzieliśmy.

 

 

Dane techniczne:

- Długość całkowita: 128 mm
- Waga: 45 g
- Rękojeść:  polipropylen
- Etui: tak

- Długość ostrza: 54 mm
- Stal: 5Cr15MoV
- Ostrze: gładkie
- Producent: CRKT

Opinie

Napisz opinię

Nóż CRKT 2387O Minimalist Bowie Cthulhu

Nóż CRKT 2387O Minimalist Bowie Cthulhu

Napisz opinię

Proponowane akcesoria

30 innych produktów w tej samej kategorii