Global delivery available, check it now! sklep@noze-swiata.pl   733-790-707, 882-320-094

Kamienie wodne

Ostrzałka Work Sharp Whetstone 1000/6000 (WSBCHWHT-I)

WSBCHWHT-I

Nowość

155,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Pełny opis

Work Sharp Whetstone to dwustronna ostrzałka ceramiczna, wyposażona w solidną podstawę ze zbiornikiem na wodę oraz dwustopniowe prowadnice kątowe.

Kamień wodny
W Work Sharp Whetstone zastosowano dwustronny kamień wodny o dużych rozmiarach, pozwalający na ostrzenie zarówno małych, jak i dużych noży.

Drobnoziarnisty kamień z tritlenku diglinu (potocznie tlenek glinu) cechują się wysoką twardością, dlatego nadaje się do ostrzenia niemal każdej stali wykorzystywanej do tworzenia noży.

Tlenek glinu poza wysoką efektywnością jest także łatwy do czyszczenia. Kamień wodny przed użytkowaniem i podczas ostrzenia wymaga namaczania.

Aby przygotowań kamień do pracy wystarczy zanurzyć go całkowicie w wodzie i pozostawić na kilka minut lub do momentu, w którym nie tworzą się już pęcherzyki powietrza.

Wysokie gradacje
Dwustronny kamień ma dwie wysokie gradacje 1000 i 6000. Gradacji 1000 możemy używać do podostrzania lekko stępionych noży lub wstępnego polerowania krawędzi.

Gradacja 6000 służy do polerowania na tzw. lustro i nadania jej ostatecznej ostrości. Taka funkcjonalność powoduje, że Work Sharp Whetstone doskonale sprawdzi się do ostrzenia japońskich noży kuchennych oraz precyzyjnego szlifowania innych narzędzi.

Solidna podstawa
Wraz z kamieniem otrzymujemy polimerową podstawę, która zapobiega przesuwaniu kamienia podczas ostrzenia oraz pozwala na stałe nawadnianie drugiej strony kamienia.

Woda, która gromadzi się w zbiorniku podstawy, nawilża kamień oraz powoduje, że starty materiał łatwiej odchodzi od kamienia, co wpływa na łatwość i szybkość czyszczenia.

Wymienne prowadnice kątowe
Ostrzałka Work Sharp Whetstone jest wyposażona w prowadnice kątowe (mocowane na magnes) o nachyleniu 15° i 17°. Po przyłożeniu głowni noża do prowadnicy wystarczy jedynie równomiernie przeciągnąć klingę po płytce ostrzącej pod stałym kątem.

To proste i praktyczne ułatwienie, powoduje, że już po krótkim czasie, technika ostrzenia z ręki nie będzie nam sprawiać żadnego kłopotu. Fabrycznie zdefiniowane kąty prowadnic 15° i 17° przeznaczone są do noży kuchennych, noży do filetowania oraz narzędzia do precyzyjnego cięcia.

Po zdemontowaniu prowadnic możemy oczywiście ostrzyć pod innym, samodzielnie określonym kątem.

DANE TECHNICZNE:
Rodzaje gradacji:
ultra fine / 6000 ,
extra fine / 1000

Typ ostrzałki: płaska kamienna (syntetyczna)
Typ ostrzenia: ostrzenie z ręki
Materiał ścierny: korund

Opinie

Napisz opinię

Ostrzałka Work Sharp Whetstone 1000/6000 (WSBCHWHT-I)

Ostrzałka Work Sharp Whetstone 1000/6000 (WSBCHWHT-I)

Napisz opinię

Proponowane akcesoria

15 innych produktów w tej samej kategorii